| FlowerPower_2103 a întrebat:

Am o prietena care e o scropie.Mereu judeca oamenii inainte sa-i cunoasca, se supara din orice, face mereu pe sefa si niciodata nu te lasa sa spui ce crezi, pentru ca daca e ceva legat de ea(cam ca o barfa) se supara si ii intoarce pe toti impotriva ta...Tocmai m-am certat cu ea de dimineata din cauza unui lucru stupid. A incheiat spunandu-mi ca sunt o proasta... Daca incearca sa-si ceara scuze...Sa o iert?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Neh...nu as mai vorbi cu asa specimenlaughingacum faci cum vrei...

9 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Deja de la inceput nu am prea inteles laughing
cum adica ai o prietena care este o scorpie?laughing adica o crezi prietena ta, dar o mai faci si scorpie laughing? sfatul meu : incearca sa faci diferenta intre prieteni .si colegi. sau alte persoane din jurul tau, adica eu cred ca prieteni sunt cei care au o parere buna despre tine si tu ai o parere buna despre ei, ca altfel nu ti-ar mai fii prieteni, dar nu poti sa spui ca este prietena ta si sa o faci in toate felurile laughing. incearca sa te intelegi bine cu persoanele din jurul tau sa eviti certurile si daca nu iti convine comportamentul ei sa o lasi in pace.
si acum sa revin mai exact la intrebarea ta: daca tocmai ai descris'o asa nu pare genul de persoana care sa isi ceara scuze. dar daca totusi o face tu dai de inteles ca nu te-ai suparat pe ea, si ca prea putin conteaza parerea unora care te fac proasta. mai ales pentru ca sti ca nu esti si nu iti pasa! daca isi cere iertare spune'i ca o ierti. pentru ca nu esti genul de persoana care sa tina suparare. dar daca ea face mereu pe sefa ( cel putin eu urasc fetele acestea tongue ) si ii asa suparacioasa si nu te lasa sa spui ceea ce crezi cum o pot considera tu prietena ta? eu nu inteleg. parca tu te-ai lasa condusa de ea. incearca sa iti gasesti alte prietene cu care sa te intelegi. ca "prietenia" asta nu o sa tina. poti sa ii spui ca o ierti dar sa fii putin mai indiferenta de ea, cu incetul sa iti faci alte prietene si stai mai putin cu eawinking kiss

| diana a răspuns:

Ei bine, dupa parerea mea tu stii cel mai bine ce este de facutkiss
Eu as ierta-o(foarte greu, dar as ierta-o) pentru ca, daca o vei ierta ii vei arata ca tu esti de 1000 de ori mai buna la suflet decat ea.
Dar daca as avea o,, prietena" ca asta, m-as lipsi de ea.
O prietena nu ii spune prietenei sale,, proasta". Deci, dupa ce ai iertat-o(daca isi cere scuze, daca nu, nu-ti cere tu prima scuze) incearca s-o eviti cat de mult potikiss.

| georgiana a răspuns:

Daca isi cere iertare din suflet, da...

| M.madallina a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa o ierti.si eu am o prietena care vb pe la spate despre mine, desigur numai minciuni, si atunci cand vb cu mine zice ca ii este dor de mine(eu mama mutat de la scoala anul asta)ba ca ar vrea sa ma intorc.eee...asa sunt oamenii astia

| Brotacelu a răspuns:

Da, dar ai grija sa nu ii arati ca d-abia asteptai sa faca pasu asta, fa in asa fel incat sa isi ceara iertare cu adevarat...

distractie placuta

| gabriela_3062 a răspuns:

Nuphappy...parerea mea este ca ar trebui sa ii dai o lectie si sa vada ca lumea nu se invarte in jurul ei... Cel mai bine ar fi sa ramaneti prietene in sensul "Buna" si "Pa" sa nu zica ca esti vreo ingamfata, fara prea multe discutii.Este cel mai bine. Pup si ai grija ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă o ierți, iar apoi o să facă la fel?

| FlowerPower_2103 explică:

Nu e vorba de vreo colega de la scoala.Si in orice caz....Multumesc pentru mesaje.

| jjiijjii a răspuns:

Iart-o... dar... daca iti mai face asa data viitoare sa nu o mai ierti pentru ca o prietena nu te face proasta... dar nici cum ai reactionut u nu este corect... daca iti e prietena nu o faci scorpie sau altfel...succes cu prietena tawinking