| dx20 a întrebat:

Am o prietena care mereu se plange ca nu arata bine. Dar ea este cu adevarat draguta. Doar ca prietena ei i-a bagat in cap ca nu arata bine. Si eu nu stiu ce sa ii mai zic pentru ca nu vrea sa ma creada. Se compara cu cele mai urate fete si imi vine sa o bat. Chiar nu stiu ce sa ii mai zic sa o conving ca nu este asa urata cum se vede.
Ajutati-ma si pe mine cu un sfat.

3 răspunsuri:
| Geo_Georgiana_1997 a răspuns:

Mmm. c sa iti zic.
Deci intr-o zi tu si prietena ta intalnitiva si spune-i sa va machiati impreuna si incearca sa o machiezi cat mai frumos pe ea. Dupa fai o poza ca sa vada ca e mai frumoasa decat crede ea si spune-i ca arata mult mai frumos decat celelalte si inainte si acum machiata.Eu asa as procedawinking.
SUCCES

| Me24 a răspuns:

Pai probabil face asa doar pentru a atrage atentia baietilor si probabil tie, dar eu nu cred ca cineva sa-r crede urat indiferent cine, orice om crede despre el ca e frumos doar daca nu are probleme cu capul si ea nu cred ca are. Sper ca te-am ajutat big grin

| dx20 explică (pentru Me24):

Neaa. Ea chiar asta crede despre ea. Avea o parere buna despre ea. Dar "prietena ei cea mai buna" a facut-o sa gandeasca asa pentru ca ea cede ca e sicnera mereu cu ea.