| CristinaCrisy a întrebat:

Am o prietena care vrea sa ajunga agent FBA...cum ajunge?
ce trebuie sa ai(inaltime )?
Ce facultate trebuie sa urmezi?
dau cea mai mare funda!

4 răspunsuri:
| ExpertInLove a răspuns:

Trebuie sa fi mai intai in America. Si trebuie sa fi puternic(cu toate probele de sport luate cu brio) si trebuie sa ai un IQ mare. Si trebuie sa fi un spion bun mai intai de toate,dupa...e greu de spus, totusi sunt niste agenti care lucreaza ca spionsi, etc, nu cred ca te poti duce ca la un birou de angajari.Cred ca e destul de complicat. Sper sa te ajute ce ti-am putut spune.

| ExpertInLove a răspuns:

Apropo si pe mine ma intereseaza FBI, CAI si agenti...chesti de genu. Daca afli mai multe spune-mi si mie te rog!

| CristinaCrisy explică (pentru ExpertInLove):

Oktongue aaa j eu sunt fatabig grinbig grin

| ExpertInLove a răspuns:

Hey, vin cu infomatii noi: FBI e diferit de CIA. FBI este politie care se ocupa cu cazuri, un fel de dectectivi; iar CIA se ocupa cu protejarea presdintilor(si alte persoane improtante) ale Americii( un fel de SRI al nostru dar in America :-)) ). Si chiar te duci undeva si iti fac teste mai intai. Petru FBI e important sa fie extrem de inteligent dar nu e de ajuns trebuie sa ai un anumit tip de gandire. La CIA trebuie sa fi si pregatit fizic dar tot asa trebuie sa ai un anumit tip de gandire. Problema e ca nu exista cuvintele: viata personala, intimitate(stiu in permanenta ce faci si unde esti); odata ce ai intrat numai iesi si chiar daca ai iesit nu ai voie sa spui nimic niciodata. Dar oricum nu primes decat american( chiar daca te muti acolo si iti schimbi cetatenia, nu se risca).