| cristiniqzapa a întrebat:

Am o prietena ce a fost o luna si jumatate cu fostul ei prieten. Specific ca are 14 ani. Acesta o intreba daca vrea sa face sex cu el si alte chestii legate tot de asta. De aceea s-au despartit. El are 16 ani. Este bine ce a facut acea prietena?

Răspuns Câştigător
| Viuvi a răspuns:

Da, a facut foarte bine!
Daca prietenul o preseaza cu asa ceva si nu vrea sa o astepte pana ce ea este pregatita, este un mare dobitoc!
Din pacate in ziua de azi intalnim cat mai multi baieti de genul asta si cat mai putine fete ca prietena ta!
Care refuza si se desparte de respectivul!
Bravo ei, bine ca nu a cedat!
Felicitariwinking

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca e bine. Sexul la o fata de 14 ani este o absurditate extrem de periculoasa pentru sanatate.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Hai va rog frumos lasati-ma cu nu e pregatita...am pe una in clasa(sunt cls a 8)are 15 ani si de la 10 ani de cand sia inceput viata sexuala si nu sufera de nimic...decat de placere laughing)

| AdeLina a răspuns:

Dupa parerea mea este f bine... 14 ani nu mi se pare varsta normala pentru inceperea vietii sexuale... Este o perioada dificila... De dezvoltare... Si ea nu cred ca ar vrea sa dea totul peste cap... A facut f bine... Daca ar fi tinut la ea (presupun ca asta pretindea) nu ar fi acceptat sa se desparta din asta... Ar fi inteles-o pur si simplu
pupici:*

| Cristianne a răspuns:

Prietena ta a fost desteapta! daca ramanea insarcinata, murea! era prea tanara!

| LoRy_7949 a răspuns:

Normal ca este binewinking stiu un caz asemanator numai ca amandoi aveau 14 ani, si el la fel a vrut, iar fata respectiva a zis nu mai bine te desparti de mine chiar daca o sa sufar o perioda, decat sa fac acest lucru, si s regret mult timp inkolo.

| Ramm009 a răspuns:

Eu cred ca este foarte bine ce afacut.La varsta de 14 ani o fata nu este destul de matura psihic pentru a-si incepe viata sexuala...Cred ca nici prietenul ei nu isi incepuse inca viata sexuala si de aceea era asa de disperat...asta e ginionul lui oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e o chestie.
jumatate baietii cauta sex la varsta asta. daca intrebi un barbat de 25 d ani l cat a facut sex prima oara va zice 16 maxim 17!happy
Asa ca e fb. o luna e infim de putin! 2 ani zic si eu. sau hai 1. da l cei mai mari.happy ea la 14 nu e pregatita nisi psihic nici fizic! Poate sa faca peste catziva ani cancer la col uterin sau sa ia sida.happy cunosc cazuri!

Zii ca a facut ceea ce trebuia.
O intrebare. tu de ce ai dubii?happy
Unulcare te iubeste nu iti cere sex dupa 1 luna si jumatate si la 14 ani. felicitatzi prietena din partea mea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai facut bine.si nu mai zi ca o prietena...la,la,la

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine...normal

| cristiniqzapa explică:

Nu sunt in dubii.
Ea m-a ruat sa intrebhappy