| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena cu care cred eu ca ma inteleg cel mai bine. dar este foarte indiferenta. in vacanta de craciun. si cea intersemestriala a plecat la buniki cu verisoara ei. iar pe mine ma cam uitat. desi inainte imi tot zicea "doar cu tine vreau sa ma duc abia astept sa ne distram ". Si cand a venit vorba de plecat miai zis ca nu poate sa ma ia find ca pleaca cu varasa. Cand sa intors imi tot povestea ce frumos sa distrat etc. eu ii tot bateam apropo ca vacanta mea a fost foarte nasoala. dar parca nici nu auzea. crying nu stiu ce sa mai fac. acum ca a inceput sc din nou vb cu mine. iar ne intelegem bine. oare so tratez si eu cu indiferenta? dati-mi va rog sfaturi :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ii zici clar ce te-a deranjat la comportamentul ei. Daca sunteti prietene va intelege si isi va cere scuze.Nu ii vorbi pe un ton ridicat si nu fi pusa pe scandal cand ii zici toate astea dar fa-o sa inteleaga ca atitudinea ei te-a deranjat si ca nu iti place sa nu isi tine promisiunilewinking

| fluturas a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa o tratezi cu indiferenta, probabil a fost prea entuziasmata si foarte incantata ca a avut o vacanta frumoasa happy a vrut sa-ti povesteasca cam tot ce a facut si a uitat si de grijile tale, probabil nu a stiut ce sa zica, poate ar fi crezut ca trebuia sa-si ceara scuze fata de tine pentru ca nu a petrecut vacanta cu tine happy si ca sa ocoleasca acest moment a inceput sa-ti povesteasca ce a facut i vacanta big grin probabil crezand ca te vei bucura pentru ea si nu iti vei aminti de nasoala ta vacanta big grin

poate chiar nu a putut sa te ia cu ea in vacanta si a trebuit sa mearga doar cu varasa big grin
iar acum ca a inceput scoala e bine ca va intelegeti din nouhappy
nu ar fi bine sa o ignori doar pentru asta big grin cu timpul vei realiza daca chiar ii pasa de tine, si are rabdare sa te asculte sau doar se foloseste de tine big grin incearca sa-i mai povestesti din intamplarile neplacute ale tale sa vezi cum reactioneaza si daca ii pasa si incearca sa te sfatuiasca. probabil asa este firea ei mai indiferenta happy sau nu stie ce sfaturi sa iti dea, poate nu-i place sa asculte oamenii big grin, dar daca iti este o prietena adevarata te va asculta, iti va da sfaturi si va fi alaturi de tine atunci cand vei avea nevoie de ea happy, daca vezi in continuare ca nu prea iti da importanta si doar se foloseste de tine, ar trebui sa o ignori kiss

| gigiro a răspuns:

Nu cu indiferenta, ci doar mai rezervata. intr-un fel e normal sa mearga cu verisoara ei la bunici, pentru ca bunicii isi asteapta nepotii de sarbatori, numai ca puteau sa te ie si pe tine.

| elena_5046 a răspuns:

Va multumesc mult pentru sfaturi cu sigura o sa tin cont de ele. mersi :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand n-o are pe vara ei aproape, apeleaza la tine. Asa mi s-a intamplat mie cu una dintre actualele prietene, dar dupa ce m-a cunoscut mai bine, si-a dat seama ce face si s-a oprit. Daca te simti bine cu ea, mai conteaza altceva?