| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Am o prietena de cand suntem mici si de curand am aflat de o tradare de a ei. happy
In septembrie mi-a placut de un baiat si m-am uitat intr-o conversatie( saptamana asta ) si am aflat ca tot ceea ce ii spuneam ei despre el ii spunea lui, cuvant cu cuvant. Ea NU STIE despre lucrul asta. Am de gand sa tac, ca sa mai vad daca mai e ceva, desi de atunci au mai vorbit, dar nu despre mine happy nu ii place de el, stiu sigur.
Ce pot face? Acum e tot lapte si miere cu prietenia noastra, aia a fost doar o chestie de moment, cred.
Atunci ma facea in toate felurile si radeau amandoi de mine. happy
Am de gand sa ii zic intr-o zi tot in fata, sa vad cum reactioneaza, dar sincer nu stiu ce sa fac.
E prietena mea de atatia ani si doare, doare urat tradarea asta, mai ales ca stia cat de mult imi place de acel baiat si se pare ca stia si ce avea de gand baiatul respectiv cu mine oh go on

2 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Acum vine intrebarea, oare chiar ti-a fost prietena? O prietena adevarata face asta?

Cred ca da nu a fost in stare sa te respecte ca prietena nu merita atentie! straight face

| naughtygirl15 a răspuns:

Ce urat! Sincer, daca as fi in locul tau as fi terminat-o de mult cu ea. Prietenii adevarati sunt alaturi de tine indiferent de situatie, nu te vorbesc pe la spate cu altii. Lor le impartasesti secretele tale, gandurile dar raman intre voi si atat. Un prieten adevarat nu te "face in toate felurile", iar acel baiat nu te merita! Apara-ti demnitatea si spune-ti parerea. Altfel...isi vor batea toti joc de tine.
Sper ca te-am ajutat! big grin Funda?