| dYanA_4270 a întrebat:

Am o prietena (Diana) care s-a indragostit de un baiat (Marius). Intr-e ei este diferenta de 2 ani. Ei sunt si vecini de bloc. Diana tine foarte mult la el si nu ar vrea niciodata sa il vada suparat.Si el ar face orice pentru ea.Insa cred ca el o vede doar ca pe o vecina nu ca pe o iubita.Este si in scoala cu ea si se vad destul de des.Problema e ca Marius a mai avut o prietena(mai mare ca Diana cu 1 an) care ERA si cea mai buna prietena a Dianei si ele s-au certat tot din cauza lui.Nu stie ce sa faca pentru ca il IUBESTE foarte mult. Dar mai e inca o problema. Diana are o prietena(de aceeasi varsta cu Diana) care il place pe Marius, si care ar vrea sa o ajute Diana ca sa se combine.Insa Diana a ajutat-o si Marius nu a vrut.Asta e.Va rog ajutati-ma pentru ca este o buna prietena de mea. Dati-i un sfat! Va rog!

2 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Ce situatie complicata. daca il iubeste mult sa vb cu el si sa ii spuna ce simte. poate si el are aceleasi sentimente.sa nu tina cont de prieteni pentru ca nu exista asa ceva.in viata asta fiecare face tot ce poate ca sa ii fie lui bine.

| Ecea a răspuns:

De invidiat Marius asta.
Nu iti pot da un sfat, dar concluzia este simpla.
Nu se va alege cu niciuna.
Niciodata intr-un cerc de prieteni relatiile amoroase nu merg si nu dureaza.
Cred ca stie toata lume acest lucru.
Si ce-l mai bine ar fi sa le explici si lor asta.