| little_dy a întrebat:

Am o prietena ff timida. e dragut si super de gasca dar fii timida nu poate vb cu nisi un baiat ...imi doaresc tare mult sa o ajut cum ar putea sa isi invinga timiditatea? multumesc xoxo

5 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

Poate nu e pregatita sa aiba un prieten. te-ai gandit la asta? de ce vrei sa o schimbi? cand va aparea baiatul care sa ii placa o sa lase la o parte timiditatea.

| canarita a răspuns:

Mergi in cub si da-i un martini de baut...sa-i treaca timiditatea...sa fie mai dezinvolta...glumesc! Pai daca e timida atunci e si f sensibila...mai bine sa faca un baiat primul pas ca altfel poate fi ranita si va fi si mai greu sa capete incredere in ea...vezi care ii sunt punctele slabe si ajut-o sa scape de complexe mai intai

| adi a răspuns:

Sa vorbesti cu un baiat sa vorbeasca cu ea, ca sa mai scape de timiditate.

| adrianhasde a răspuns:

Si eu am fost timid cand am fost mai mic si chiar cand am fost in liceu dar pe parcurs am inceput sa vorbesc din ce in ce mai mult cu prietenii mei si cu fetele. La inceput vorbeam doar cu o persoana pe rand si asa am inceput sa scap de timiditate.

| little_dy explică:

@yuli10 eu tin ff mult la ea... e ca o sora pentru mine si ma intristez cand o vad trista si abatuta din cauza asta ...isi doreste un prieten dar ...mereu zice ca nu o place niciun baiat k e prea slaba si timida cryingcrying ...de fapt ea e o persoana exraordinara... dar am impresia k se subestimeaza xoxo