| cosmina11raluca a întrebat:

Am o prietena sau mai exact am avut una.la inceput ne intelegeam foarte bine, parca eram doua surori dar, acum nici nu ma mai baga in seama, a inceput sa aiba multe fite si sta numai cu fitoasele din clasa. as vrea sa fim din nou prietene bune dar nu stiu cum sa fac.as vrea niste idei cum sa fim din nou ca doua ssurori

3 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu eahappyDaca stai si nu faci nimic va veti indeparta din ce in ce mai mult.Spune-i ce crezi si ca tu vrei sa fiti din nou prietene. Poate ca ai suparat-o cu ceva(fara sa-ti dai seama) sau ai facut ceva care nu-i convine si acum vrea sa se "razbune" pe tine.Fa-i pe plac o vreme,incearca sa-i intri in gratii o vreme si treptat sa o ''castigi'' de partea ta. Daca nu poti renunta, inseamna ca nu iti este prietena adevarata, ci numai o prefacuta.Mai multe nu-ti pot spune pentru ca tu o cunosti mai bine si ii cunosti punctele sensibile.Nu are rost sa o tii lanag tine daca nu iti este un prieten adevarat.parerea meahappyO sa-ti faci alti prieteni care vor tine mai mult la tine si nu vor fii niste prefacuti si niste fitosihappy

| iöиi a răspuns:

Vorbeste cu ea, intreab-o de ce v-ati racit asa... zii ca ti-ai dori sa fiti cum erati o dinioara. happy

| SMarius a răspuns:

Daca e la liceu se subintelege schimbarea... daca acum a intrat la liceu(clasa 9 -10),e evident