| kyjonopsy a întrebat:

Am o prietena(sunt fata) care vrea sa iesim in oras (sau sa petrecem timp impreuna) doar cand imi cere sa-i fac poze pentru facebook cu mobilul meu pentru ca ea n-are asa ca mine.si n-am nimic impotriva,inteleg ca nu toti suntem norocosi in unele situatii, dar faza e ca dupa fiecare sedinta foto nu mai reia legatura cu mine decat pana la urmatoarea si asta ma face sa cred ca nu mi-e o prietena prea buna daca pentru ea conteaza mai mult pozele pentru facebook, nu?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti-e prietena numai atunci cand are nevoie de tine, prietena adevarata nici intr-un caz

| Unicucebeea a răspuns:

Cand te suna sa iesiti refuzo si iesi cu altcienva. Simplu. E o profitoare.

| pefelie a răspuns:

Doar profita, evito!

| Mariiiiiiiia a răspuns:

Este o prietena falsa.Doar te foloseste si apoi te ''arunca ca pe un gunoi''. Evit'o, va fi mai bine pentru tine, fiindca nu ai nevoie de astfel de prieteni in jurul tauhappy!

| imeowcookies a răspuns:

Profita de calitatea telefonului tau, eu ti-as zice sa nu te mai intalnesti cu ea numai daca nu ii faci poze.
De acum daca vrei, poti sa-i spui conditia ta sa iesiti : " Nu faceti poze " succes.