| teodorika10 a întrebat:

Am o problema.Am 11 ani si imi place de un baiat de la mine din clasa.Problema e ca are prietena si celelalte colege de la mine din clasa il plac. Dar in ore se mai uita la mine. Ce sa fac? Nu stiu daca ma place sau nu.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Teodora, nu crezi ca esti inca prea mica pentru chestii de genul acesta? La varsta ta, ar trebui sa ai cu totul alte preocupari. Faptul ca in ore se mai uita la tine nu inseamna ca te place si vrea sa fiti prieteni. Poate se uita la tine la fel ca la celelalte colege. Poate tu ii surprinzi privirea trecatoare si o interpretezi gresit. Mai ales faptul ca are prietena, ar trebui sa-ti dea de gandit. Ai viata inainte si deci, timp din belsug pentru prietenii. Dragostea te distrage de la lucrurile cele mai importante pentru tine, cum ar fi invatatul. Crede-ma pe cuvant, caci am avut si eu varsta ta!

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Invata bine impartirea numerelor ca o sa-ti foloseasca in liceu.

| Fifylici a răspuns:

Draga mea relaxeazate
poate doar te simpatiseaza ca colega daca se uita spre tine in timpul orei asta nu inseamna musai ca te si place, dar daca totusi vrei sa te convingi incearca sa fi amabila si draguta cu el sa il ajuti etc.incearca intai sa te imprietenesti cu el amical si daca si el te place cine stie puteti merge mai departe
dar ai mare gija ca totusi esti micuta
bye bye

| axelmatei a răspuns:

Am ramas mut cand am vazut ca ai 11 ani la 20 ce ai sa faci?

| sabiiiiiina a răspuns:

Esti cam mica.
Ai timp si pentru dragoste happy
Daca se uita la tine nu inseamna ca te place.

Lasa dragostea acum!