| criXxXtina a întrebat:

Am o problema...
Am 15 ani fara 2 luni si in curand vine bancetul de clasa a opta.
Toate bune si frumoase, dar problema e ca, sunt foarte rusinoas, antisociala, nu supot sa stau printre multi oameni ingesuiti si zgomotele foarte tari... Iar noi vom fi 80 de persoane(elevi si supraveghetori)si cum ii vad pe colegii mei care asculta manele la maxim toata ziu in pauze(si unele oare) nu stiu ce sa fac, mi-as dori sa merg pentru ca e ultima ocaziu in care o sa ma mai pot distra cu colegii mei. Cum sa imi inving problemele, va rog dati-mi un sfat... Multumesc

5 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

De ce e ultima ocazie? laughing Eu m-am distrat cu colegii si dupa.Sunt si persoane care nu merg deloc.
O sa fie oricum mai multe eprechi care participa la ceva joculete si atunci o sa va uitati la ei.
O sa te plictisesti la un timp, trebuie sa ai ceva coleg/colegi cu care sa stai de vorba sa mai treaca timpul.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Eu zic sa mergi si nu te gandi doar ca vrei sa te distrezi si gata. Lasa timiditatea macar pentru o seara pentru a nu-ti parea rau mai tarziu.

| MrsVamp a răspuns:

Si eu am aceeasi problema laughing Nu-mi plac cluburile, inghesuiala, petrecerile, nebunia si chestiile de acest gen, isa, e o experienta unica deci incearca...asta o sa fac si eu.
O sa fie mare agitatia cu poze si chestii de genul, dar in orice caz nu trebuie sa stai toata seara pe ringul de dans sau sa te imbeti moarta, adica genul tau e ok, sa fi mai retrasa nu e o chestie rea. Doar vorbeste cu colegii si incearca sa te simiti bine.
Succes!

| criXxXtina explică:

Avem niste bisericute, rockeri, barfitoarele/dansatoarele, fitoasele/desteptele, baietii, si eu fata care sta in prima banca singura, inbracata in stil gotic care asculta nonstop evanescence

| sammyrocky a răspuns:

Uite te inteleg, tot ce trebuie sa faci tu este sa iti gasesti sau daca ai deja niste prietene de treaba, adica cu care te intelegi, veti in gen un grup al vostru, distreaza-te, simte-te bine, bea ceva, mai povesteste si tu cu prietenii, mai stai si jos pe un scaun pe tel, danseaza si simte-te bine, trebuie sa mergi, va fi frumos, ia-ti o rochie frunoasa si distreaza-tewinking