| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemabig grin.Imi place de un baiat care este foarte popular si prietenelor mele cele mai bune il plac si ele straight face. El nu ma prea cunoaste, iar eu nu sunt asa de populara sad. Ce ar trebui sa fac?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie să fi populară,ci sigură pe tine şi pe ceea ce-ţi doreşti. O prietenie o poţi transforma în iubire,dar invers nu prea mai e posibil.
Fi tu însuţi,atrage-l prin gesturi finuţe, zâmbeşte-i când îl zăreşti,priveşte-l în ochişori câteva secunde cât are şi el curajul să te privească,nu ceda tu în faţa lui. Dacă te înroşeşti repede pot considera că este un atu deoarece este atât de frumos să vezi o fată cum i se urcă sângele-n obrăjori...
Dacă eşti mai aproape de el atinge-l pe mână uşor cu degetele şi apoi retrage-ţi mâna cerându-ţi scuze,el va zâmbi sunt sigură. Fi feminină prin gesturi şi priviri, fi TU atât şi nimic mai mult!
Cât despre aşa zisele "prietenele " tale, lasă-le cu gura căscată!winking
O zi minunată în continuare!

1 răspuns:
| xgeanina a răspuns:

Pai ar trebui sa iesi in evidenta cumva thinking, cere-i id si vbeste cu el, incearca sa te bagi in seama cu el si chesti de genu`. [Si eu am fost cam in aceeasi situatie.]