| WTFuck a întrebat:

Am o problema, deci prietenul meu a fost plecat si inainte sa plece statea numai cu mine si cu niste prieteni ne intelegeam perfect, dar cand a venit ne evita total pe mine si pe prietenii mei sora mea se tot certa cu X cel mai bun prieten al iubitului meu si ma rog...ieri mi-a zis ca ar fi bine sa luam o pauza de la relatie pentru o perioada ca are niste probleme si daca nu sta cu noi mereu asta nu e relatie si nu stiu ce sa fac nu a venit el si mi-a zis asta l-a pus pe cel mai bun prieten si am inceput sa plang si sunt trista nu ne zice deca salut si sunt niste fete cred ca cu ele are problemele dar cand am trecut pe acolo c blicla se juca adevar si provocare pur si ssimplu nu inteleg a zis o perioada pana isi rezolva problemele. a zis ca mai tine muult la mine dar nu il inteleg. Ajutati-ma va rooog Plz Funda sad

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

La pus pe prietenul lui cel mai bun sa iti zica asta?
urat din partea lui. aceste lucruri se zic face to face nu prin cineva.
eu zic sa il cauti sa vorbesti cu el si sa iti dea niste explicatii. verifica daca ce a zis prietenul lui cel mai bun e adevarat. happy

| PufuSiPunct a răspuns:

Grea situatie, intr-adevar. Eu zic sa il iei la intrebari despre problema care o are, de ce nu vrea sa vorbeasca cu tine despre acea chestie daca tot tine atat de mult la tine. De ce cu fetele acelea poate sta si se juca, iar cu prietenii lui si cu tine nu vrea sa faca nimic. Totusi, esti iubita lui, chiar daca ati luat pauza. Pauza nu inseamna sa nu va mai vorbiti, inseamna sa fiti putin mai rezervati, wtf, invata-l sensul cuvanintelor relatie, iubita, discutie. Dar sa nu fii lipicioasa, sa nu te bagi prea mult in viata lui, fa-l doar ca constientizeze ca iti pasa si ca vrei sa il ajuti. Succes, pa paaa.