| CalipsoGirl a întrebat:

Am o problema destul de complicata. Imi place de cineva care nici macar nu stie ca exist. nu ma cunoaste. ce as putea sa-i sppun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta draga si tu anturaje care te apropie de persoana respectiva, vezi cu ce se ocupa, pe unde isi petrece timpul liber, cu cine iese, etc! Si nu uita sa te imbraci cat mai sexy!

6 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Nu cred ca ati marturisi sentimentele din prima e o solutie, pentru ca daca ai zis ca nu te cunoaste. l-ai speria, oarecum.In primul rand fa ceva sa faceti si voi cunostinta direct (eventual prieten comun, sau doar te bagi tu in seama). Apoi comporta-te frumos cu el, dar totusi nu fi insistenta si nu grabi lucrurile.Incearca sa-i intri in gratii...

| andre2726 a răspuns:

Eu cred ca ar trebu sa iti faci curaj sa vorbesti cu acea persoana sa va cunoasteti sa va imprieteniti si dupa aceea vezi ce iese
ca sti cum se zice totu incepe de la o prietenie :-]

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Mdaa...chiar e ceva serios! Dar nu-i nimic poti sa rezolvi asta.

Trebuie sa afli toate adresele lui, pentru ca sa te contactezi cu el.
Apoi trebuie sa incepi o discutie obisnuita si sa-i spui ca l-ai vayut undeva dar nu stii sigur unde si ai vrea sa-l cunosti mai bine sau sa inventeyi alt ceva... o sa vezi!

La mine e a fost aceeasi problema dar cu timpul... parca suntem cunoscuti de ani. Cel mai important este sa vorbiti din ce in ce mai des, adica aproximativ in fiecare zi.Vei observa daca te simpatizeaza si el pe tine, adica daca o sa doreasca sa vorbeasca cu tine atunci cind vei incepe discutia va insemna ca te place.

Crede-ma va merge, pentru ca asa e mereu.
Cel mai important e sa nu ii spui in fata ca il placi, pentru ca asa se va indeparta de tine, nu-ti fa griji ca el va observa ce simti pentru el! Totul va fi bine! Success

| RoCkKiD a răspuns:

Rezolvarea e mai simpla decat crezi pentru ca ai doar doua variante.Prima ar fi sa continui ceea ce cred ca deja faci(sa iti plangi de mila)si ce de-a doua sa infrunti problema si sa iti marturisesti sentimentele.

| Anaisssss a răspuns:

Baga-te in seama; cere-i id-ul, nr de telefon si vezi ce iesehee hee Sa nu iti fie rusine de el si sa ai incredere in tine ca doar nu faci nimic gresit ...Si sa nu-i spui imediat ca il placi, mai asteapta pana va cunoasteti mai bine pentru ca poate nici nu o sa va potriviti la temperament thinking

Fundita? ^_^