| picatel a întrebat:

Am o problema (din nou) am un profesor,, problema" de fizica
care nu prea ma suporta desi nu am facut nimic.
Este,, problema" deoare ce mi-am facut tema si mi-a dat 4
i-am facut un experiment SUUUUUPER si mi-a dat 6
spune ca scriu urat si imi da 4 desi nu scriu chiar atat de rau
nu stiu o intrebare data de el catre mine imi da 4
nu am gresit cand am spus ca am facut tema.
ce ma fac TPU! HEELP!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Cunosc sentimentul,un profesor pur si simplu sa nu te agreeze,este penibil straight face.Cum sa poti invata la el sau sa iti placa ora lui daca el face asa? Eu am problema cu domnul de matematica,de la inceput nu ma suporta iar cand venea mama se purta frumos,dupa iar incepea.I-am spus si mamei si dirigintei,in fine,nu s-au luat masuri prea mari,daca as fi in locul tau m-as duce la director si as vorbi cu el,lool,iti mai face odata asa profesorul si iesi din clasa in timpul orei straight face.De cate ori nu era si eu sa ies.Pur si simplu ai sentimentul ca nu il mai suporti, nu mai vrei sa il vezi.Ia masuri, daca te tine, du-te si mai departe de director, la inspectorat.Ai toate motivele posibile.Succes.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Afla de ce te uraste, vorbeste cu dirigintele dar sa ai dovezi asupra ta. Sa iti faci colegii sa il turneze sa nu tina cu el, macar 2-3 colegi sa confirme acest lucru. Daca dirigintele nu fac e nimic mergi la director si pune o vorba rea si diriginteui pentru ca nu face nimic. Daca nu te duci iti strici viitorul degeaba. Trebuie sa stie ca nu esti fraier, sa prinda frica numa sa vezi cand aude de director ca miei se fac toti.

| MerVeilleuX a răspuns:

Am început să cred că aşa-s toţi profesorii: când au chef îţi dau 4, când se simt bine îţi dau 10. Eu aş vorbii cu diriginta şi dacă nu se rezolvă nimic, adu un părinte la şcoală.