| lulugabi a întrebat:

Am o problema:Eu cu o prietena ne-am certat mai de multe ori dar in aceiasi zi sau cel mai tarziu a doua zi ne impacam, ea isi cerea scuze, eu nu ma ingrijoram in privinta asta deoarece stiam ca ne vom impaca.Dar acum a fost ceva diferit.Ne-am certat acum 4 zile, dintr-un motiv sincera sa fiu nush.Eu sunt cam rea cu ea sunt nuami pentru mine adica daca mie imi este bine ceilalti nu mai conteaza si se cam supara pe mine din cauza asta.Asa cum ziceam ne-am certat, eu nu mi-am facut griji ca stiam ca ne vom impacam.Am asteptat eu dar nu a mai zis nimic.Adoua zi la scoala nici nu m-a bagat in seama, si tot am asteptat dar nimic.Eu stiu ca ea sufera.Cand se certa cu o alta fata tot ia isi cerea scuze, si cand sau certat iar ia a zis ca s-a saturat sa mai isi ceara scuze si a asteptat scuzele ei. Fata respectiva si-a cerut scuze si ea a fost foarte fericita.Acum mie imi este frica ca poate sa nu mai vorbim niciodata, eu tin ca la o sora la ea.Va rog ajutati-ma sunt disperata.Sa ii cer scuze, spuneti-mi cum sa ii cer ceva sa ii imoaie inima sa o faca sa ma ierte.Va roghappy puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Breake a răspuns:

Un Simplu " Te rog Iarta-ma " Este cel mai bun...

| ProfaBlondă a răspuns:

Pentru fiecare din noi prietenia este importanta. Daca intr-adevar iti este ca o sora, ar trebuie sa spui si sa-i demonstrezi asta. Pentru inceput o sincera comunicare ar si potrivita, sa-ti ceri scuze apoi sa-i acorzi mai mult timp si grija. Succes!

| eusuntdana a răspuns:

Zi te rog iarta am am gresit o sa fiu mai atent cu tine in viitor si al urma zi un dulce te iubesc

| JustMusic a răspuns:

Cere-ti tu scuze poate ai gresit tu si nu-ti dai seama, ti la ea, trebuie sa 0o faci fericita daca ceranduti scuze de la ea o vei face fericita merita sa -ti calci pe orgoliu.Cel mai bine e sa-i spui in fata ca iti pare rau si ca vrei sa va impacati sa fiti ca inainte, ca o vezi ca sufera si iti pare rau pentru ea. Incearca sa fi mai atenta cu ea pe viitor.

| 123branzapute123 a răspuns:

Esti fata?