| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Am o problema, eu cu prietenii mei apropiati sunt foarte nebuna, dar cu persoanele pe care diar ce le-am cunoscut, nu imi permit sa fac asa. Am un coleg in clasa care e cam singurul cu care nu am ce vorbi, deci cu oricine m-as muta in banca, mai schimbam cateva vorbe, dar cu eu cu el suntem de exemplu: ce litera e aia? V. Mersi.
Si in momentele cand vorbim mai mult, ori e foarte dragut (azi m-a ajutat cu un proiect la informatica fara ca macar sa ii cer) ori e foarte nesimtit (tot azi am vrut sa stau cu el in banca pentru ca nu mai erau locuri libere si aproape ca mi-a zis sa ma mut in alta parte)
Ei bine, in ora aia am vrut sa vorbesc cu el, dar am vazut ca invata, asa ca l-am lasat in pace. Prin ultimul sfert de ora se trezeste baiatul din fata lui di un bun prieten al lui sa ii zica: ba dar prost esti, ma. Atunci el a uitat si de invatat si de toate si au inceput sa se bata si sa isi vorbeasca urat (in gluma) si sa fie foarte nesimtiti, la fel su colega de banca a celuilalt baiat.
Acum intrebarea ar fi, baiatului astuia ii plac persoanele nesimtite? Adica daca vreau sa fiu prietena cu el trebuie sa ma comport urat? Si credeti ca el e asa nesimtit cu mine fiindca vrea sa fim prieteni sau are ceva cu mine? (Dar daca ar avea ceva cu mine, de ce m-ar fi ajutat azi?)
Si totusi, as vrea sa fiu nesimtita cateva zile cu el sa vad daca isi schimba comportamentul fata de mine, dar ce ar trebui sa fac? Intr-un fel mi-e ciudat, asa ma comport decat cu prietenii apropiati, cu el mi se pare ca nu imi permit. Cum as putea sa fiu nesimtita?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Tu nu vezi că-i place de tine? laughing

| McGog a răspuns:

Buna. Cred ca baiatul ala are o altfel de mentalitate nu cred ca este nicidecum nesimtit. si pot paria ca asculta muzica rap, detesta manele si de obicei sta de unul songur sau cu doar 2-3 prieteni. Daca cu tine se comporta altfel poate ca are ceva anume cu tine sau cu grupul tau de prieteni. lati injosit candva cu ceva sau pur si simplu te place si evita sa te abordeze pentru ca ii este teama sa nu fie umilit. Incearca sa fii serioasa cu el si sa il abordezi in lipsa grupului tau de prieteni. Multa bafta. si tine cont de sfatul meu. te va ajuta cu siguranta, si eu am fost un gen din ala de om. Detestam sa fiu abordat dar in acelasi timp ma interiorizam si nu discutam cu mai nimeni.

| SebastianBoanca a răspuns:

Salut. Eu cred ca acel baiat te place. Oricum nu te schimba pentru el, nu fii nesimtita sau ceva de genul. Poate e timid, daca zici ca nu prea vorbeste cu tine cand esti langa el, dar totusi te ajuta chiar daca nu i-ai cerut asta. Uita-te la comportamentul lui si zambeste-i vreo 5 minute si uita-te in ochii lui. Daca iti ocoleste privirea, inseamna ca e timid. Succes si o zi faina si daca mai ai nevoie de ceva sfaturi da-mi un mesaj privat! happy

| Georgemy2 a răspuns:

Trateazal cu nesimtire si asa va face si el. Trateazal cu bunatate si asa va face si el. Ne fiind prieteni, fiind necunoscuti el isi fa face o prima impresie, daca ai fost draguta cu el te va crede o persoana de treaba si poate adorabila. Dupa mine fi draguta cu el, poate merita