| iuly_4206 a întrebat:

Am o problema...imi place de o fata... dar si prietenului meu ii place de acceasi fata... ce pot sa fac sa nu-l ranesc... daca accea fata o sa fie cu mine?sad

Răspuns Câştigător
| Ellena a răspuns:

Pai mai intai sa vedem ce gusturi are fata, daca acea fata o sa fie cu el... tu o sa fii ranit?
depinde de ce alege ea daca o sa se intample sa te aleaga pe tine, asta e viata uneori pierzi alteori castigi, nu cred ca prietenia voastra o sa se strice din cauza unei fete!
Succes!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar, chiar ai o problema. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor...
Dar prietenul tau gandeste la fel ca tine?
Adica... el ti-ar lasa-o tie?
Neeeeeeeee...nu cred...treci la atac.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In primul rand vreau sa iti sp sa nu renunti niciodata la un prieten pentru o fata.winking
Acum depinde de alegerea fetei. Daca va vrea sa fie cu tine, sigur prietenul tau va intelegewinkingNu are ce sa faca. Ii explici ca asta a fost alegerea acelei fete si gata big grin
Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si discutati despre ea amundoi? cred ca se simte penibil prietenul tau mai ales cand va afla.

Scuza ma ca rad

laughing

Supertareeeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa asculti de sfatul lui Clau, este cel mai bun tongue

nony
| nony a răspuns:

Ce imi place de @mumoasa. vorbeste ca un baiat ¨nu te certa cu un prieten pentru o fata.neee,nu merita ¨ rolling on the floor. Poi da Iuly, ce draq, ori prieteni ori nimic, eu zica sa-i spui.Bai frate, mie imi place tie iti place.hai sa facem un pariu, sa vedem cine o combina primulwinking. dar ii zici prieteneste.si atunci n mai e nici o suparare.Fiecare aveti sanse egale.
Si cel mai important, ai grija sa trisezi big grin

| Silvia a răspuns:

Daca acela este cel mai bun prieten al tau este bine sa ii spui, frumos, prieteneste si va intelege si apoi vezi si fata aceea pe care dintre voi il place. sper sa nu va certatiwinking
Bafta!

| vrajitoarea_1628 a răspuns:

Mai inainte sa vorbesti cu prietenu tau gandeste-te bine daca acea fata merita sa fie ranit unul din voi (fie prietenul tau fie chiar tu)winking

| Sounds.of.Music a răspuns:

Discuta cu prietenul tau...vezi ce sentimente ''nutreste'' pentru acea fata... apoi cauta in inima tahappy si vezi daca sentimentele tale sunt egale...in orice caz nu e bine sa renunti la prietenul tau pentru o fata...prietenul adevarat rezista o viata... o fata...depindehee hee
ciao.rezolvi tu cumva:*

| madutza_2336 a răspuns:

In primul rand cred ca trebuie sa vorbesti cu priteul tau.si apoi sa vedeti pe cine alege tip...sau renuntzatzi amandoi la ea...

Dupa parerea mea cel mai bine e sa renuntzati amandoi la ea...bine doar daca sunteti foarte buni prieteni

| andreig a răspuns:

Pai ar trebui sa te gandesti bine ce preferi :prietenul tau sau fata asta? daca prietenul atunci uit-o si vezi ca mai sunt inca 6 miliarde de femei asa ca don`t worry, be happy big grin

| Bixelle a răspuns:

Daca iti e pr adv ar trebui sa renuntze dar daca si el simte ke simti si u pentru akea fata este o problema... numai fata poate zice care este ranit si care ramane cu ia... dar gandeste-te putin... daca aceea fata vede ca la am2 va place de ea, ea o sa va faca 2 marionete care se cearta pentru ea... mai bine ai lasa`o in colo... sunt multe fete... decat sa pierzi un prieten si sa suferi din cauza unei fete iti zic eu mai bine lasa... apoi poate pr u nu se gandeste cum te gandesti u, ca daca fata o sa fie cu el si o sa te raneasca [nu]... pe el probabil nu il intereseaza decat sa aiba fata nimic mai mult... sfatul meu las-o pe fata uito... o sa gasesti pana la urma pe cineva care sa te merite... nu se sfarseste pamantu la aceea fata :p... succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zis sa il combini pe pretenu taulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate ea pleaca in 1 august paul prietenul tau sta toata viata cu tine sau pana gatati cls a 8 a si poate si la liceu malina pleca si oricum nu-i place de tine

| ade_7333 a răspuns:

Sau poate cu el! Poi, eu zic ca cel mai bine e sa nu stricatzi o prietenie pentru o fata! daca el nu incearca sa isi gaseasca o alta fata...Atunci fi tu ala care iti vei cauta!

Asi spune ca e mult mai bine sa ramai prieten cu el decat, sa fi co fata acea care pana la urma te v-a parasi odata si odata!
Afla daca fetei ii place de vrunu dintre voii! ca s-ar pute-a sa te inseli.winking

| tomitza a răspuns:

Ai un raspuns pentru iuly?
Nu am un raspuns pentru iuly.

| ²º¹ºSPEED a răspuns:

My name is SPEED iti spun ca nu costa fata prietenii! eu am experienta in veata asta ascultama, las-o balta )