| Alexanderrrrr a întrebat:

Am o problema...imi place foarte multe de o fata de varsta cu mine...ne intelegem foarte bine o ascult o ajunt.si cand incerc sa fac un pas inainte ea ma respinge. Puteti sa-mi dati niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

... Daca te respinge. e cam aiurea, cel mai bine ar fi sa mergi mai departe ca sa nu sacrifi prietenia cu ea. O alta solutie ar fi, in cazul in care iti doresti mai mult ca altceva sa fi cu ea, ( solutie riscanta) sa iei putina distanta fata ea, incearca sa vorbesti insa putin mai rece, daca are un interes puternic fata de tine iai putea spune, nu dur, ci cald, ca iti e greu sa nu ai sentimente cu ea si ca iti doresti sa faci ceva pentru a avansa in relatie. Insa inainte de asta e bine sa verifici daca nu cumva deja are pe cineva de care ii place in ascuns.

6 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Eu cred ca ea isi doreste sa nu strice relatie de prietenie dintre voi doi, dar cei mai buni prieteni pot ajunge sa fi impreuna.
Tu arata-i ca o placi adica poarta-te dragut cu ea si fii amabil si ca sa vezi daca si ea te place spune-i nei prietene de a ei sa o intrebe asa... dintr-o data daca te place sau daca simte ceva pentru tine.winking Sper ca te-am ajutat. Mult succes! funda? :*

| Anonimaa909 a răspuns:

Pai eu cred ca a inteles ca tu vrei mai mult de o prietenie si ea nu vrea si te respinge.pai daca ei nu ii place de tine nu poti so obligi sa se puna cu tine.laso si gasesti unalta.winking
Bafta :*

| happykill a răspuns:

Cauta alta fata, sunt destule. Daca te respinge ea atunci inseamna ca te vrea "iubitul" ei, si atunci mai bine ramaneti prieteni.

| Alexanderrrrr explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri m-ati ajutat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că te vrea în apropiere doar ca prieten. Încearcă să vorbeşti deschis cu ea şi să-i spui ce crezi. Aşa nu-ţi vei mai pune întrebări singur.

| ioana31 a răspuns:

Ai intrebat-o ce simte pentru tine? Daca ea te considera doar ca pe un amic? Sau poate acum place pe alt baiat...