| Ireeneee a întrebat:

Am o problema la scoala straight face sad. Suntem singura clasa din scoala care nu are voie in curtea scolii. Cum o pot convinge pe diriginta mea sa ne lase si pe noi in curtea scolii ( sunt in clasa a5a). Ea spune ca ii este frica fiindca ni se poate intampla ceva. P.S. este prima data cand este diriginta si de asta ii este frica si nu ne lasa, dar cum o putem convinge ca nu ni se intampla nimic. Credeti ca in clasele urmatoare a6a, a7a, a8a o sa avem voie si noi afara? Dau funda la raspunsul care functioneaza!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E chiar ciudat ca nu va lasa in curtea scolii, asa se comporta cu voi de parca ati fi in clasa pregatitoare, spune-i doamne diriginte ca asa cum ceilalti nu au patit nimic asa nu patiti nici voi, sa aiba incredere in voi ca va fi ok

| TheAce a răspuns:

E ciudat, mai ales pentru ca exista profesori de serviciu, agenti de paza si elevi de serviciu mereu ''de veghe'' in pauze. Explicatii acest lucru dirigintei voastre. Vorbiti si cu ceilalti profesori sa o ''imbuneze'' si de ce nu, semnati o petitie (tu, colegii tai + parintii vostrii) si inmanati-o personal dirigintei voastre.

| maria6 a răspuns:

Nu aveti profesor de serviciu pe scoala? In general, in pauze, elevii sunt supravegheati de profesorul de serviciu din ziua respectiva. Ceilalti elevi, din celelalte clase au patit ceva grav daca au avut voie in pauza? Rugati-o pe doamna sa va lase, nu e bine sa stati si in pauze in clasa.

| iamthewildyouth a răspuns:

E nebuna jur. Spune-i ca trebuie sa iesiti pentru ca clasa trebuie aerisita. Daca stati toata ziua in clasa, e aer inchis si nu va puteti concentra asa bine! Explicati-i ca nu o sa faceti nimic rau si nu o sa patiti nimic daca iesiti in curte. Daca nu merge asa, spuneti-i directorului.