| AnnonnimGirrl a întrebat:

Am o problema.Pana acum mi-au placut doar baieti care m-au placut si ei.Acum.Plac pe cineva de 2 luni dar suntem amici, mi-am zis ca trebuie sa incep de undeva. Timp de 2 luni l-am asteptat(a avut prietena mai mult de o luna). Vorbeam atunci cand intra pe mess.La mesaje nu prea raspundea(nu prea ia telu cu el), la telefon nici atat.Intr-o zi m-a apucat nebunia si l-am sunat de vreo 30 de ori si i-am dat vreo 4 sms-uri. El vine la noi in sat o data pe saptamana dar acum ca a fost vacanta a stat o saptamana. Mi-a raspuns la sms-ul in care l-am intrebat daca mai e in sat, a zis ca nu mai e. Dupa cateva minute, cand m-am gandit sa il sun, DIN NOU, avea telu inchis.Nu ma mira deloc.
Ziua urmatoare a fost pe mess si i-am cerut scuze, i-am spus ca nu stiu ce m-a apucat, adevarul e ca am fost cu inca 2 prietene si m-am lasat dusa de val.Acum o sa pun o mica parte din conversatie iar dupa, o sa va cer parerea.
eu:Chiar e asa de greu?
eutonguerobabil ca o sa intrebi ce e asa de greu, right?laughing
ellaughing
eu:Asta ce inseamna?
el:Ca te aprob
eu:sa raspund?
el:cum vrei
Dupa ce am mai vorbit despre altceva, eu reiau discutia.
eu:O sa raspund.Chiar e asa de greu sa iti dai seama ca te plac si ca vreau sa fim impreuna? Sau tu chiar nu vrei sa ai de-a face cu mine?:-s
el:Nu prea stiu nici eu ce simt.
el:ba te plac, ba nu.poate...mai bine nu.Nu stiu.
Apoi nu am mai avut ce sa zic.Ideea e ca am si plans in seara aia. Tin la el si chiar imi doresc sa fim impreuna dar nu mai stiu ce sa fac. M-a incuiat.Nu pot sa il las in pace ca probabil m-ar uita si nu vreau sa zica dupa aia ca las garda jos imedia, desi dupa 2 luni nu e imediat, oricum, vreau sa imi dati niste sfaturi. M-am gandit sa ii fiu doar o amica.Am parut o obsedata si mai ales de la fazele alea ma simt ciudat. El e mai timid. E diferit si chiar merita asteptarea doar ca trebuie sa fac ceva.
Voi cum ati proceda? Nu vreau sa aud chestii gen"Lasa-l in pace ca l-ai innebunit" sau "Esti obsedata, du-te si te culca".
Multumesc pentru ajutor. Dau FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Mai Dragostea asta e tare complicata toata lumea pe pielea lui a simtit zic din tot sufletu asteapta sa vezi ce se intampla si abtine-te putin sa zic asa sa nu mai fi asa "nebunatica" deoarece e stresant. Serios putina rabdare unpic mai multa rabdare si vei vedea rezultatelewinking daca e si timid asa sigur nu pera va veni din prima in brate e putin de muncit dar merita rezultatul.Il iubesti si el te place e mai rusinos dupa cum ai obs si tuhappy asteapta si vei vedea rezultatul happy merita.

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
in primul rand,sa nu ii mai trimiti multe sms-uri,si sa nu il mai suni de foarte multe oriwinking,ca il vei speria.
cum zici si tu,pentru o perioada ar fi bine sa fiti doar amici,pana cand se lamureste si el,pana cand isi da seama ce simte pentru tine.(mai ales ca numai ce s-a despartit de o alta fata). discuta cu el, si spune-i ca il lasi o perioada sa se lamureasca, si ca il vei astepta cat are nevoie.
ai rabdare.
bafta!

| AsiSoyYo a răspuns:

E bine sa incerci. Nu te lasa batuta acum. Incercarea moarte nu are. Dar la un momentdat o sa te plictisesti daca o sa tot iti dea raspuns de genu "Nu stiu". O sa ai impresie ca e nehotarat si o sa te saturi de acelasi raspuns mereu.

| Diiiidi a răspuns:

Salut, mi se pare normal sa iti placa de un baiat. eu as zice sa mai astepti poate se razgandeste si isi da seama nu il bombarda cu mesaje, o sapari o disperata, fi mai secretoasa (asa vei parea interesanta). pentru inceput raspunde la urmatoarele 3 intrebari si vei daca merita
1.Simti cu adevarat ceva petru el?
2.Are si el sentimente pentru tine?
v-ati potrivi(din punct de vedere al hobby-urilor si lucrurilor in comun)
Pai... daca majoritatea raspunsurilor sunt,, da" atunci citeste mai departe:
Incearca sa fi atenta cu el sa te porti frumos, sa il asculti sa fiti amici. apoi sigur dupa un timp ii va placea de tine daca nu.mai bine ai renunta si ai cauta pe altcineva!:* fundita? SPER CA TE-AM AJUTAT

| al3inada a răspuns:

Toti baietii care se adreseaza felelor cu replica: "Nu prea stiu nici eu ce simt" sunt niste baieti nesiguri pe ei si de obicei umbla cu una azi si cu lata maine.Cel mai bine ar fi sa il lasi in plata domnului si sa treci peste situatie si dupa ce am citit conversatia voastra se vede foarte clar ca nu vrea sa aiba de aface cu tine si vorbeste cu tine probabil pentru ca nu are ce face in momentul respectiv. Sper ca raspunsul meu nu te va demoraliza, dar cel mai importanteste ca tu trebuie sa vii cu picioarele pe pamant si sa te gandesti de 2 la ceea ce ti-a mai spus, de sms-urile si apelurile la care nu ti-a raspus Dupa mine asta nu este un semn bun.Mult succes si sper din toata inima sa se rezolve totul.

| alexmyhay95 a răspuns:

Incearca in continuare poate reusesti dar nu inerca sa fi prea insistenta fal pe iel sa vada ce pierde incearca sa iesi cu un alt baiat(de preferat un prieten de-al lui) si arata-i ce pierde
daca nu merge lasa-l si gaseste altul ca balta e plina cu peste nu a sacat si nu va seca