| AnnonnimGirrl a întrebat:

Am o problema.Pana acum mi-au placut doar baieti care m-au placut si ei.Acum.Plac pe cineva de 2 luni dar suntem amici, mi-am zis ca trebuie sa incep de undeva. Timp de 2 luni l-am asteptat(a avut prietena mai mult de o luna). Vorbeam atunci cand intra pe mess.La mesaje nu prea raspundea(nu prea ia telu cu el), la telefon nici atat.Intr-o zi m-a apucat nebunia si l-am sunat de vreo 30 de ori si i-am dat vreo 4 sms-uri. El vine la noi in sat o data pe saptamana dar acum ca a fost vacanta a stat o saptamana. Mi-a raspuns la sms-ul in care l-am intrebat daca mai e in sat, a zis ca nu mai e. Dupa cateva minute, cand m-am gandit sa il sun, DIN NOU, avea telu inchis.Nu ma mira deloc.

Ziua urmatoare a fost pe mess si i-am cerut scuze, i-am spus ca nu stiu ce m-a apucat, adevarul e ca am fost cu inca 2 prietene si m-am lasat dusa de val.
L-am intrebat, pe mess, daca e asa de greu sa realizeze ca il plac iar el a zis ca nici el nu stie ce simte; ca nu e greu sa isi dea seama dar nu stie ce simte.
"ba te plac, ba nu.poate...mai bine nu.Nu stiu."-a zis
Apoi nu am mai avut ce sa zic.Ideea e ca am si plans in seara aia. Tin la el si chiar imi doresc sa fim impreuna dar nu mai stiu ce sa fac. M-a incuiat.Nu pot sa il las in pace ca probabil m-ar uita si nu vreau sa zica dupa aia ca las garda jos imedia, desi dupa 2 luni nu e imediat, oricum, vreau sa imi dati niste sfaturi. M-am gandit sa ii fiu doar o amica.Am parut o obsedata si mai ales de la fazele alea ma simt ciudat. El e mai timid. E diferit si chiar merita asteptarea doar ca trebuie sa fac ceva.

Voi cum ati proceda? Nu vreau sa aud chestii gen"Lasa-l in pace ca l-ai innebunit" sau "Esti obsedata, du-te si te culca".

Multumesc pentru ajutor. Dau FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| Brighisweet a răspuns:

Pai incearca sa petreci mai mult timp cu el sa va simtiti bine sa radeti, uita-te mereu in ochii lui, zambeste-i mereu si poate isi va da seama ca te place si va marturisi si el acest lucru... daca totul merge bine veti fii un cuplu ferecithappy

iti urez mult succes!:*

2 răspunsuri:
| Reanna a răspuns:

In cazul asta tu i-ai dovedit ce simti pentru el.
Acum e randul lui.
Si fa o pauza...adica nu exagera prin mesaje, apeluri etc.
Probabil are nevoie de timp.

| andrey96 a răspuns:

L-ai stresat? Nu e ceva neobisnuit.Se vede ca tii cu adevarat la el...el in schimb ma cam indoiesc ca te vrea.Depinde de genul lui.Ar fi trebuit sa deschida ochii sa vada ca tii la el.Gandeste-te ca poate nu a vrut.Da oricum poti sa mai incerci,evident, mai usor acum sa nu el enervezi.Zi sa iti dea o sansa si ai sa ii dovedesti. Daca vrea e bine pentru tine, daca nu nu ar fi rau sa nu te faci singura sa suferi.Mult succes.

Serus