| sweetchocolate a întrebat:

Am o problema.Sunt in clasa a8a si nu stiu sa merg pe tocuri! Anul acesta va fi banchetul, voi purta tocuri, dar eu nici nu stiu sa merg, si as vrea sa invat.Nu pot sa zic ca imi tremura picioarele sau cad de pe tocuri, dar nici sa merg bine nu prea stiu.
Niste ajutor?

4 răspunsuri:
| Gabrielaaaa a răspuns:

Eu am mers pe tocuri de cateva ori pana acum si tot nu stiu foarte bine! Important e sa te simti bine si daca poti sa iti iei la tine niste opincute in caz ca o sa te doara picioarele. Poti exersa prin casa si asa te vei obisnui si totul va fi ok! Sper ca te-am ajutat!

| SimonaSymo a răspuns:

Buna. si eu sunt in clasa a 8a si nici eu nu am stiut sa merg pe tocuri dar o prietena m-a ajutat. acum te ajut eu pe tine. cand mergi pe tocuri trebuie sa merge cat de dreapta poti ca sa poti merge corect. incearca sa mergi pe tocuri in casa, cat de des. iar daca te ajuta, poti pune o carte mai groasa pe cap si sa mergi pe tocuri fara sa cada cartea. asa vei merge corect pe tocuri. succes.

| Roxana121 a răspuns:

Incalta pantofii cu tocuri si mergi prin casa imagineazati ca esti regina si ca toata lumea te priveste... exzerseaza mai des si pina la banchet sper ca te vei descurca. pup

| tatiiianaa a răspuns:

Salut! pai nu ii deloc greu numai trebuie sa calci mai intai cu calcaiul si sa mergi normal... nici eu la inceput nu stiam dar am practicat si acum merg normalwinking incearca si tu si o sa vezi ca nu e deloc greu happy succes!