| Aaanonimaaaanonimaaa a întrebat:

Am o problema urgenta
Luni trebuie sa imi dau proba de atletism la sport (clasa a 10a), ceea ce implica realizarea unor exercitii pe care nu pot sa le fac...rostogolirile (din ghemuit in ghemuit in fata si in spate, din departat un departat in fata si spate, si statul in maini)...ideea e ca stiu partea "tehnica", insa in momentul in care trebuie sa ma rostogolesc ma tine ceva pe loc, si cad pur si simplu, imi este frica sa nu ma duc un cap sau sa imi fracturez coloana sau umerii. Am incercat si acasa de multe ori sa fac exercitiile, m au indrumat parintii, mi au aratat, dar chiar nu pot sa le fac, si mai incep si sa plang si sa am o stare de anxietate, de panica. De la inceputul anului, de cand am auzit de proba plang intr una gandindu ma ca o sa iau 5. Probleme de natura medicala nu am, deci nu cred ca pot sa aduc vreo scutire partiala, dar ma gandeam, credeti ca m as putea duce la un psiholog, medic, si sa imi dea o scutire partiala, cu sindromul de anxietate? Tin sa va informez ca sunt o persoana activa si particip la toate orele de ed fizica si imi place sa fac sport

1 răspuns:
| bodanus a răspuns:

Buna,cel mai bine du-te la un medic de specialitate, iar pararea mea e daca ai avut aceasta problema de ce nu te-ai dus pana acum?