| AlexandraFoo a întrebat:

Am o problema, va rog help. Mai mult pentru baieti dar si fete.

Va voi da primadata descrierea lui : Este cu mine in cartier, are 15 ani, este in clasa a VI o ramas repetenta, fumeaza, bea, are 60 % bine, are atitudina, dar vorbeste urat.

Acum eu : Am 14 ani, sunt in clasa a VIII, sunt mai timida, da stiu sa vorbesc cand trebuie, arat bine.

Acum problema ii ca imi place de el. Si va voi zice dc. Pai cand eram eu in clasa a V - a, el are exact ca mine. Si imi placea de el, vai. Dar o plecat in alta tara si apoi so schimbat si o ajuns acum asa. Acum cateva luni imi zicea " asta ", astazi mi-a zis Alexandra. O stat un pic langa mine. Mo bagat in seama. Dar apoi mai tarziu era si prietena mea, care este si varasa. Si o mi-a zis chesti urate si apoi o intervenit si prietenu sau de vreo 18 ani si o inceput sa rada de mine si ea.

Acum nu stiu ce sa fac si ce sa cred. Sa continu sa imi placa de el, sau sa il las balta. Ii place de mine? De ce o zis chesti urate si mo facut sa ma simt naspa, din cauza anturajului? Daca as fi cu el, oare as putea sa il schimb? Am sanse cu el? Oare ne potrivim?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu-ti strica viitorul.Crezi ca il poti schimba, dar mai degraba se schimba cineva din bine in rau decat invers. E clar ca tipul merge usor dar sigur spre autodistrugere.Sunt atatia baieti draguti si cuminti, de ce tocmai un bad guy? Nu va potriviti, mai bine mai asteapta

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Chiar nu merită să îți faci de lucru cu un astfel de băiat! El fii sigură că nu vrea o relație serioasă cu nimeni, își bate joc de toate fetele. Îți spun din propria experiență, și mie mi-a plăcut de un băiat tot același gen, golănaș, care vorbea groaznic de urât și chiulea de la ore. Aflând că ăsta e genul lui, l-am lăsat în pace!
Gândește-te tu în câte probleme te bagi dacă mai stai în preajma acestui băiat! Dacă bea și fumează, ar fi în stare să te bată sau să îți facă cine știe ce! Cum crezi că te-ai potrivi cu o astfel de persoană?! Acest băiat va face caterincă pe seama ta, te va batjocori și te vei face de rușine în tot cartierul! Te va arăta lumea cu degetul „uite-o pe aia care umblă cu bețivul ăla etc."
Este bine să cauți băieți la care nu dorești să schimbi nimic!
Uită-l și vezi-ți în continuare de tinerețe!

| NuAmHabar a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa te desparti, daca el te face de ras in fata prietenilor lui inseamna ca nu e o relatie intre voi, nu cred.In al 2 lea rand el nu te merita, adica ce? nu poti gasi pe cineva mai bun decat un repetent, si chiar daca ar fi doar repetent dar se poarta si urat cu tine.Nu te merita! Daca te ar place cu adevarat nu te ar face de ras!

| relaxo a răspuns:

Ar fi 2 variante prima sa fie unul din ala care nu pasa de nimic si face doar misto sau a 2a ar fi ca el doar este asa si totus are un suflet bun eu iti spun doar sa fi atenta in ce anturaj intri.