| Robitzz a întrebat:

Am o problemă zic eu... Am 14 ani și sunt băiat, dar pentru ăștia 14 ani nu prea sunt dezvoltat zic eu, adică nu am păr pe mâini/picioare, la subraț 3 fire, înălțime 1.63. Vocea mi s-a îngroșat puțin dar nu știu, voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau as avea incredere in corpul tau.Te vei dezvolta cand va fi vremea, fiecare persoana are alt ritm, unul propriu si specific mai ales geneticii din familie.Deci nu te mai compara cu alti baieti sau colegi de clasa, chiar daca simti aceasta tendinta puternica, deoarece nu iti face deloc bine si iti hraneste insecuritatile.Asta e ultimul lucru pe care il vrei.

Eu aveam un coleg in liceu caruia abia la facultate i-a crescut parul facial cum trebuie.Pana atunci, arata doar de 16 ani, foarte inalt si slabut.Si sa stii ca nu toti barbatii sunt parosi, iar pilozitatea nu e semn de masculinitate. Unii au mai putin par pe piept etc, pe cand altii au foarte mult, pe spate si peste tot.Ambele tipuri de corpuri sunt normale, nu e corect sa zici ca unul e mai barbat decat altul.Stai linistit, toate la timpul lor.

| Robitzz explică (pentru dullcat):

Probabil că și din cauza că nici tata nici bunicul n-au păr

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Abia ai intrat în pubertate!
Mai ai Până la un 18-19 ani când sigur vei arata mai diferit din toate punctele de vedere!

| Robitzz explică (pentru Hyperion7):

In câteva luni o să fac 15 ani și de-abia de prin decembrie am inceput sa cresc. Acum am 1.70, pe mâini/picioare de-abia acum se vede că se schimba nuanța pilozității, și am început să mă dezvolt mai bine de când am început să mănânc mai mult!
Mulțumesc pentru sfat, m-a ajutat foarte mult????

| sammie a răspuns:

Fiecare e în felul lui.