| CastronulCuCeapaVerde a întrebat:

Am o stare materiala foarte rea. Ai mei nu mai castiga asa de bine iar majoratul meu se apropie. Dati-mi niste idei de cum as putea sa sarbatoresc fara bani. Am niste idei dar as dori sa aud si parere voastra.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Stai liniştit. Nu pentru cantitatea de mâncare din burţile prietenilor vei fi apreciat, nu e nici parastas...
Cumpără o ladă de bere şi fă o ieşire la iarbă verde cu câţiva prieteni adevăraţi; dacă ai şi o chitară cu tine e şi mai super.
Restul sunt fiţe şi manifestări tribale.

| Liviu a răspuns:

Majoratu?
Hmmm eu nici nu mi l-am facut (Nu ca nu am avut bani)
Dar ca... mi se pare aiurea
Sa vad o multime de oameni care sa imi spuna lucruri care mai de care mai siropoase doar din politete.si nu din inima
Adica sa le fac la aia matzu plin pentru ce?
Mi s-a parut aiurea si am zis pas la majorat
In fond mi se pare o simpla varsat.
La care uni dintre voi o sa zica " Da dar devi matur si toate cele"
Pur si simplu nu mi-a pasat
Parerea mea mai bine decat sa iti faci majoratul
mai bine iti iei ceva frumos de imbracat sau eu stiuhappy
De acei putinei bani pe care dispuihappy

| CastronulCuCeapaVerde explică:

Artur, buna idea, chiar la ceva asemanator ma gandeam sa fac.
Liviu, foarte dragut ce zici tu, sincer si mie mi se pare doar o varsta, pot sarbatori si ziua de 19 ani, 4 luni si 3 zile, pur si simplu. Din pacate suntem incastrati in societate.

| MikidutzaEdy a răspuns:

Dai si tu acolo 1 milion sa iei niste suc si prajituri si sa dai la 2-3 persoane

sau

roaga-te la D-zeu sa castige ai tai bani