| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Am o tona de lucruri pe cap, si, intru si intr-o depresie, km pot sa scap macar de depesie?

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

Ca ai multe lucruri in cap, nu este un lucru rau pentru ca asta inseamna ca esti constient/a de problemele care le ai, de ce faci, de ce-i bine, de ce-i nu.Ca sa scapi de depresie, ori mai bine spus de gandurile multiple pe care le ai va trebui sa te descarci, poti face asta prin mai multe felul, spre exemplu socializarea (vorbeste cu un strain despre lucrurile care te macina ori cu cineva apropiat in care ai multa incredere), apoi pentru a te descarca poti scrie gandurile si-apoi sa rupi foaia, e ca si cum ai incheia un capitol din viata ta.Alta metoda ar fi arta, danseaza pe o muzica relaxanta sau asculta o muzica relaxanta, meditand ori picteaza chiar daca nu esti priceput/a, insa incearca sa vezi dincolo de ceea ce pictezi, apoi te poti plimba.Sunt diverse lucruri pe care le poti face, important este sa vrei sa le faci.Si-n plus, toate sunt trecatoare.