eluveitie
| eluveitie a întrebat:

Am observat din ce in ce mai multe intrebari :"Cum sa'i fur iubitul prietenei mele?"... ce se intampla cu oamenii din ziua de azi? Chiar nu mai stiu ce inseamna sa ai prieteni? Vad ca mai nou nu mai poti da peste prieteni adevarati... ce parere aveti despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat lucru, si eu sunt tare deceptionata si, raspund la toate intrebarile acestea si spun le tot ce este bine, cum este normal. Sper din toata inima sa asculte, sa isi dea seama ca nu asa se traieste; ori tu ori ceilalti din jurul tau sa se uite mereu peste umar in spate sa vada cine il injunghie.

9 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, dar sincera sa fiu si sunt rea acum, lucrul asta se intampla mult mai des la fete decat la baieti si mi se pare urat si nedemn.niciodata nu m-am certat cu o prietena pentru un baiat, l-am lasat ei

| Independent a răspuns:

Este foarte urat lucrul dar nici nu mi s-a intamplat!

| Cryssy a răspuns:

Off....In ziua de azi nu prea mai exista prieteni adevarati..se gasesc foarte greu, iar atunci cand ii gasim trebuie sa facem orice pentru a-i pastra...

| oz a răspuns:

Am observat ca numai la fete este sindromul asta happy

| bugmafia a răspuns:

Pai nu e numa criza financiara, se pare ca e si criza de baieti.

| parampam a răspuns:

Este cel mai urat lucru cand se recurge la chestii de genul asta. Pur si simplu multi nu se mai gandesc la ce inseamna sentimente, demnitate, cinste.De ce sa ii furi prietenul unei fete, ca apoi sa te mandresti cu asta?"Sunt o scorpie si imi pare bine!". Da, am auzit chestia asta cu urechile mele. E un lucru extrem de josnic, dar sa stii, lumea din exterior nu o priveste pe fata aceea cu ochi buni.Relatiile adevarate de prietenie au ajuns sa fie din ce in ce mai rare, a scazut stima de sine si mai ales demnitatea.Sa le fie rusine fetelor care pot face asa ceva!

| lote00 a răspuns:

Depinde si de el/ea daca se lasa furat/a. Poate ma scapa de-o pacoste. laughing Am cateva prietene mai aproape de sufletul meu, insa niciodata nu voi avea incredere 100% in ele.

| Andreeagen a răspuns:

In dragoste si in razboi totul e posibil.
Lumea a fost rea dintotdeauna insa societatea nu o prea lasa sa se manifeste...

| Psycho a răspuns:

"Cum sa'i fur iubitul prietenei mele?" jesus. ce oameni rolling eyes
ce parere avem despre acest lucru? parerea mea ii ca NU EXISTA PRIETENI! adevarati, in niciun caz.nu exista prieteni. thinking punct.