| Robert5678 a întrebat:

Am observat pe TPU.ro,desi in vederea mea, este unul din cele mai bune situri de tip intrebare-raspuns, intrecand chiar si Yahoo Answers, ca ar avea o foarte mare greseala.

La capitolul intrebarilor, foarte putini dintre oamenii care pun intrebari acorda fundita.Ideea este ca probabil eu as avea mult mai multe fundite in acest moment decat am acum, deoarece la multe intrebari am dat raspunsuri mult mai la subiect si mai ajutatoare decat altii, insa nu am primit fundita deoarece userul care a pus intrebarea, pur si simplu nu mai acorda intrebarii sale acele 5-6 secunde necesare acordarii unei fundite, lasand astfel multe intrebari fara un raspus castigator.

Sper ca aceasta intreabare sa fie luata si in seama adminilor TPU, pentru a gasi o solutie.

Mie mi s-ar parea o buna idee, ca atunci cand cineva posteaza o intrebare, sa nu poata posta raspunsuri sau alte intrebari pana cand nu a acordata acelei intrebari, puse acum x timp(x find o cantitate de timp hotarata de admini), o fundita.

Va multumesc tuturor celor care ma sustin in aceeasta incercare de a face TPU un loc mai bun.

Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

Eu te sustin.Pt ca si eu am sesizat aceeasi problema.Am dat un raspuns la o intrebare care chiar era cel mai potrvit(serios vorbind) si nici ca respectivul a mai dat pe la acea intrebare pentru a multumi macar cu o fundita amarata pentru raspunsul care poate la ajutat foarte multwinking.
In regulament scrie ca daca in 5 zile respectivul nu da fundita se va da celui care are cele mai multe voturi.De undestraight face au trecut mai bine de 2 luni de cand am raspuns la o intrebare si nu am primit nimiCstraight facesi acea intrebare este inca fara funditastraight face. Marog... daca se poate face ceva sa se faca.Pentru ca sunt multi care nu stiu sa multumeasca sau sa intoarca un favor...ci doar sa puna intrebari si sa le pese doar de raspunsurile bune si nu si de cei care le dau.In fine
Bye bye:*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca mai multe fundite ar face siteul un loc mai bun. Am observat ca cele mai bune raspunsuri le dau cei care nu se sinchisesc de fundite si ca amenintarea "dau fundita" nu face dact sa aduca o avalansa de raspunsuri stupizele si inutile.

| Firefly a răspuns:

Scopul acestui site este sa ofere raspuns unor intrebari, sa ajute anumite persoane. Funditele sunt doar o metoda de rasplata.Cu ce te-ar incalzi pe tine sa ai mai multe fundite?
Iti sugerez sa te gandesti mai degraba la persoanele pe care le-ai ajutat. Dupa cum gandesti se intelege ca raspunzi la intrebari pe TPU doar pentru a primi fundite, nu pentru a face un bine cuiva.

| baru a răspuns:

Eu sunt perfect de acord cu tine Bravo Pa

| traficanta a răspuns:

Desi nu mi se pare un lucru atat de important chestia cu fundita, totusi sunt de acord. unii oameni chiar pun suflet la ceea ce scriu gandindu-se la ceva gen: ma, hai sa-l ajut si eu pe asta.ca de aia se si numeste TPU. dar pana la urma la ce-ti trebuie fundita?straight face

| YOLO3e333 a răspuns:

Nu ma intereseaza funditele eu sunt aici ca sa ajut nu sa primesc fundite.

| Domyno a răspuns:

laughing frustrant nu? adica voi vreti sa deveniti TOTI niste "EXPERTI TPU"! rolling eyes
Lasati ca nu muriti, va asigur euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul asta are mici...neajunsuri,ca sa spun asa, dar neacordarea funditelor nu este unul dintre ele.In orice caz, fundita se da(cu sau fara voia autorului intrebarii)automat dupa un anumit timp, in functie de numarul voturilor de folositor si inteligent.