| lady004 a întrebat:

Am parul foarte inspicat la varfuri. ce trebuie sa fac? am incercat toate cremele si balsamurile dupa lume! dau funda plss help

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Sa iti regenerezi varfurile, adica sa mai tai putin din ele. Daca mastile si solutiile speciale nu te-au ajutat, atunci mai tunde putin varfurile.
Succes.happy

5 răspunsuri:
| dedebt a răspuns:

Eu de exemplu nu am patit ca tine...
Dar am citit pe internet si am zis sa incerc...
Insa daca faci ce zic eu nu trebuie sa iesi 1 zi din ksa. laughing
Ceea ce este un pic cam nasol...
Dar baba rabde la frumusetse. laughing
Deci dpa ce iti dai cu sampon...
Faci un amestec de galbenus de ou (doar galbenus de ou, separi albusul de galbenus foarte bine incat sa nu fie pic de albus) cu ulei de masline (pui f putin) si zeama de lamaie (la fel, tot putin.)
Dupa ce te usuci (daca te usuci. laughing ) vei avea parul unsuros...
Si ei avea impresia ca parul e ud insa el e uscat...
Stai cu el 1 zi (eu asa am stat.) iar urmatoarea seara dpa ce aplici amestecul acesta te speli din nou cu sampon si/sau cu balsam.
Sper sa mearga si la tine.

| AsiSoyYo a răspuns:

Pai pentru inceput cu ce sampon te spalai inainte? incearca sa te speli din nou cu acelasi sampon si daca nu functioneaza ar trebui sa te duci la o coafeza sa iti dea un tratament da nu trebia sa folosesti creme si balsamuri

| Puffy26 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să te tunzi

| Puffy26 a răspuns:

Nu prea scurt, doar sa-ti tai putin varfurile

| Gabrielle16 a răspuns:

Pai nu poti sa le mai faci nimic. Cel mai bine e sa mergi sa te tunzi. Dupa sa ai grija sa ii dai cu balsam poate si masca si sa nu-l ti prea mult prins in coada ca se despica si mai rau.Sa te piepteni de la radacina spre varf.

---
StopTheJoyKillers