| byenkutzyk a întrebat:

Am parul foarte moale si e putin ondulat...Cand il indrept cu placa nu tine mai mult de 1 ora si incepe sa o ia in toate partilesad... Ce as putea sa fac? Ce imi recomandati? Multumesc!kiss

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Eu in locul tau as fi foarte mandra sa am parul ondulat, pentru ca acesta este un dar de la natura si sigur ca te avantajeaza daca l-ai lasa asa cum este, dandu-i din tunsoare o forma si vei vedea ca o sa arati cu mult mai bine decat cu el drept.
Fiecare vrea sa aiba altceva decat are, asa este si cazul tau, ai parul ondulat si vrei sa-l ai drept, iar celelalte fete si-ar dori sa-l aiba ondulat, dar nu-l au.
Cu placa reusesti sa-l distrugi pentru ca, indreptarea se face cu o temperatura destul de ridicata si, dupa un timp, vei vedea ca, la capete, firul de par va fi ars si se va despica.
Sfatul meu este sa uiti de placa si sa asculti si sfatul lui Soft Cristi, ce ti-a raspuns la intrebarea ta "exploateaza-l asa cum e" si pe bune este un sfat foarte bun. Baietilor chiar le plac mult fetele cu parul ondulat.
Fii frumoasa, asa cum te-a lasat "mama natura" si ingrijeste-ti parul, cu sampoane pentru parul ondulat, asa o sa aiba si volum si aspect corespunzator.
Asa ca, nu pierde timpul cu acest gen de activitate, intrucat nici nu are efectul scontat de tine, decat o scurta bucata de vreme, dupa care isi revine la forma initiala.
Sa fii sanatoasa si sa apreciezi ca ai fost binecuvantata, cu asemenea podoaba capilara.

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"Exploateaza-l" asa cum e el cret.
Ai un dar, foloseste-l!

| Mixed a răspuns:

Indreapta-l bine .si da-i fixativ sau spuma... un fixativ de la Garnier sau Elseve te scapa de pb:X
dar eu zic ca e mai frumos asa cret .multi ar da orice sa aiba parul cret. .si nu-l au...
un exemplu : eu big grin cred ca stau ore in sir cu ondulatorul sa-l fac cret si nu imi sta straight face

| Irina a răspuns:

Incearca sa il indrepti din perie, asa e cel mai bine pentru parul cret si ondulat. Are putin volum, nu mai sta lipit de cap si tine pana la prima spalare. cel putin in cazul meu (am parul cret).

Sfatul meu este, oricum, sa il tii ondulat.

| Kalle a răspuns:

Lasati parul asa cum e multe fete incearca sal aiba ca al tau dar nu reusesc vvb cu prietena de ata si vezi ce coafura iti sta bina dupaa tipul tau de par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pentru placa. Am mai spus la cineva recomand un produs de la Matrix Biolage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incepe prin a te da cu fixativ la varfurihappy
asa fac eu pentru ca de acum e frig si cand ia parul contact cu frigul se intoarce la forma initiala.
Eu folosesc fixativ d la taft (3-extra strong) pentru ca invat dimineata si uneori ma duc pe jos si e frig si daca nu ma dau mi se face aproape creetlaughing[cum il am natural]
happy