| Anonimus135 a întrebat:

Am pierce in limba de 2 saptamani, fix azi am facut.
Nu mai am nicio durere si pot sa imi misc limba in voie fara sa mai simt ceva.
Eu in astea 2 saptamani n-am consumat lactate sau sucuri acidulate sau mancare picanta ca sa nu se infecteze.
Sa revin la alimentatia mea de dinainte de pierce sau sa mai aștept inca o saptamana?
Si mai am o intrebare.
Eu n-am voie lactate in forma lor reala? Adica aș putea sa mananc o ciocolata cu lapte daca vreau?
Dau funda si am nevoie repede de un raspuns

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Si eu am pierce in limba.
Cam 1 saptamana nu ai voie lactate in forma lor pura gen lapte, iaurt, branza.
Deja in 2 saptamani s-a cicatrizat complet cum ar veni, poti manca tot ce iti doresti.
Vezi ca eu am schimbat piercingul cam dupa 2-3 luni nu mai stiu exact ca a fost facut acum f multi ani, cand mi-a facut gaura mi-a pus un pierce cu tija mai lunga si dupa schimbat cu unul cu tija mai scurta.
Vezi si tu ce ti-a spus la salonul unde ti-ai facut.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă sa cicatrizat complet zona poți să mănânci orice vrei.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Poți mânca orice îți dorești.