| anonim_4396 a întrebat:

Am pierdut o prietena ce sa fac? Haideti sa va povestesc cum a inceput totul, mie imi placea de un baiat insa el a ales-o pe ea, si acum sunt impreuna.Am trecut peste acest aspect am acceptat situatia insa de la un timp relatia dintre mine si ea s-a racit foarte mult ea considerand ca ai mei o privesc cu ura.De la acest lucru prietenia noastra s-a dus chiar mi-a spus sa nu o mai caut.Nu am vorbit 2 saptamani sau 3 dupa care am inceput sa vorbim insa nu este totul inainte.Nu stiu ce sa fac sa ii zic ce simt si ce cred sau mai bine sa tac pentru a nu ne certa din nou?

4 răspunsuri:
| Dariii a răspuns:

Dar dc e asa suparata? Tu trebuia sa te superi pe ea. ea te-a ranit mai mult.Incearca sa o intrebi dc nu va mai intelegeti si incearca sa o faci intr-un mod cat mai placut cand esti mai relaxata.Si spune-i exact ce simti pentru ca o prietena adevarata te accepta asa cum esti cu defecte si calitati deci spune ce ai pe suflet:*

| anndellinna a răspuns:

Sti. si eu am fost in aceeasi situatie, eu i-am spus. dar asta mai depinde si de caracterul vostru[al ei]. in cazul meu. acum suntem ca inainte... eu zic sa ii spuiwinking

Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i spui ce simti! Daca e o prietena adevarata va intelege si te va consola poate chiar iti va da tie baiatul(bine asta cu baiatul este cam 5%). Deci eu zic sa-i spui!

BAFTA!

| alina_5155 a răspuns:

Eu zic sa ii spui ce sentimente ai pentru baiatu alawinking>poate te va incelege.Eu una zic sa lupti pentru iubirea ta, doar nu o lasi sa til fure asa de usorstraight face.:*:*