| andreI1361088314871038575 a întrebat:

Am prieteni falsi si nu stiu ce sa fac.
Am multi prieteni care par de treaba dar fac misto de mine si rad de mine.
nu stiu ce sa fac pentru ca cateodata ne intelegem foarte bine si altadata rad de mine.
Am nevoie de sfaturi

3 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Deci. Câteodată va înțelegeți bine fiindcă ei nu au ce sa facă. Pare ca ei fac mișto de tine. Pare ca ești in situația in care am fost și eu. Eu am renunțat la "prietenii mei" și m-am axat pe învățat. Încearcă să-ți găsești prieteni în alta parte, care n-au legătură cu ăștia de acum. Nu mai sta sa fi prieten cu ei, fiindcă ei doar te manipulează și se duc la tine doar când se plictisesc

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Astia nu sunt prieteni. Te iau la misto. Afla de ce.
Cu prima ocazie cand mai rade unul de tine, il intrebi pe loc ce problema are cu tine. Intrebi, nu sari la bataie.
Poate ai tu ceva de corectat, poate sunt ei nesimtiti.
In orice caz, comunica-le ca tu nu te simti bine cand ei fac asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Dezprieteneste-te de ei, ca aia nu-ti spunt prieteni adevarati, odata ce rad de tien si-ti dau stres de care nu ai nevoie.
De altfel nici nu ai nevoie de multi prieteni, fiind suficient 1 singur prieten adevarat.