| Yukina a întrebat:

Am primit cadou un samsung Galaxy 550 cica e smartphone. Si nu ma pricep sa-l folosesc adica am auzit ca are multe avantaje.(nu stiu care sunt alea)poti sa ii descarci aplicatii etc.Care imi exlicati si mie?

Răspuns Câştigător
| PeAfara a răspuns:

Samsung Galaxy 550 este un nou smartphone cu sistem de operare Android 2.1.Pe langa sistemul asta, vine cu un procesor de 600 MHz şi are integrate aplicaţii pentru reţelele sociale şi email.Prin Android Market ai acces la foarte multe aplicatii gratuite.
Iti permite navigarea rapida pe internet la viteze 3G Broadband
Camera foto de 2 Mp şi funcţia de înregistrare video sunt completate de un card micro SD 1GB inclus ce îţi permite să stochezi toate fotografiile şi înregistrările făcute, precum şi să le încarci direct în aplicaţiile reţelelor sociale.
Caracteristicile principale sunt :
-sistemul de operare Android.
-Ecran Senzitiv
-GPS
-WiFi
-Compatibil Internet pe Mobil.
Sa il stapanesti sanatos!