| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Am primit un mesaj care cica e de la posta romana si spune ca un colet (despre care eu nu stiu absolut nimic ceea ce inseamna ca nu e al meu), e supus unei taxe de 5 lei. Oare o fi greseala atunci sau? Acum la 5 dimineata l am primit, asta inseamna totusi ca e o pacaleala cred... Nu? Sau nu stiu... Ca ma gandesc ca daca nu e pacaleala nu iti trimite nimeni asa devreme mesaj...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un scam binecunoscut.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru suntserios):

Si mi-a venit in mesageria asta a telefonului, daca doar deschid mesajul si atat nu are ce sa se intample, nu? Numai sa nu dau click pe acel link care zice ca e de la posta romana

| Dragobeta a răspuns:

S-au semnalat recent multe inselatorii in numele Postei. Daca nu ai comandat nimic, nu da curs cererii.

| Cipi1212 a răspuns:

La câte escrocherii se întâmplă în ziua de azi orice este posibil.