| Lylly a întrebat:

Am ramas singuracrying. Nu este vorba de prieten ci de toate fetele din cls mea niciuneia nu ii sunt deloc draga.Ma inteleg bine cu baieti insa fetele nu ma suporta deloc.Am si prietene la alte clase dar toate stau aproape de scl doar fetele de la mine din clasa stau aproape de mine... Ce pot sa fac?
Credeti ca problema este la mine?
Care este problema?

Răspuns Câştigător
| Levana a răspuns:

Exact în aceiaşi situaţie eram şi eu în clasa a 8-a. În ultimul an n-am avut parte decât de ţigănii şi certuri din pricina asta. Când a început liceul s-au schimbat lucrurile, şi m-am integrat, greu dar sigur.
Aşa şi tu poţi, cum începi liceul, să te bagi în seamă cu toată lumea, cum am făcut şi eu. Io m-am ferit să merg în aceiaşi clasă cu foştii colegi. big grin

4 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu fetele si sa le intrebi ce nu le plac la tine!
Poate ai si tu o parte de vina daca pot sa zic asa!happy
Explicale cum esti tu de fapt...demonstreazale ca nu esti ceea ce pari si ca iti doresti sa fii prietena cu ele!
Succes!:*

| Lylly explică:

Nu exista sanse sa ma imprietenesc cu ele, ma urasc, nu le place nimic din ceea ce fac si ce zic.Norocul meu este ca sunt cls a 8a si o sa termin scl generala...

| FeFe_7998 a răspuns:

Incearca sa schimbi modul tau obisnuit de planificare a zilei gaseste cit mai multe ocupatii unde mereu vei simti multe persoane noi pe care nu le cunosti si chiar si pe cei care ii stii incearca sa te afirmi in alte cercuri ca mai tirziu sa revii in cercul restrins al prietenelor tale trebuie doar sa comunici cu foarte multa lume ca sa intelegi singura care e problema si nu virtual dar in realitate si nu uita cum spunea un filosiof englez pricipalul moment cind se formeaza o noua cunostinta sunt primele 4 min de comunicare succes lillywinking

| dana_6204 a răspuns:

Pai intreabale ce au cu tine...sau poate sunt invidioase pe tine...nah nu stiu ce mai poate fi big grin.