| Vanne4433 a întrebat:

Am realizat demult ca sunt o adolescenta nebună. Când altele de vârsta mea se distrează, merg în club, băieți etc. Eu sunt o fată de 17 ani ( aproape 18) care stă toată ziua în casă și ascultă melodii vechi. Sunt la pedagogic și vreau să devin educatoare. Sunt la punct cu materia, tot ce trebuie. Dar îmi pare extrem de rău ca nu am fost adolescenta pe la jumătatea anilor 2000. Gen 2010. Nu ma regăsesc în generația asta, nu pot trăii ca atunci când cei din jurul meu sunt ca acum. Nu mă regăsesc deloc. Păcat ca nu mai pot da timpul înapoi. Sunt nebună?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i cazul sa generalizei, fiindca majoritatea fetelor de 17 ani stau cuminti in casa, sau ies sa se plimbe cu alte prietene sau cu vreun baiat.
Exceptie fac alea 10% care sunt pitipoance cu aere de discoteca, cautand distractie, baieti si viata usoara.

| simplaexsistenta a răspuns:

Nu. Esti o fata normala. Ai grija de tine

| JohnnydeFeer a răspuns:

Nu esti singura...

| ZappyTVYT a răspuns:

Ascultama vremurile se duc la gunoi, lumea se schimba si noi toti care traim in aceasta lume trebuie sa ne updatam la vremuri noi, terog din rasputeri fa ceva cu viata ta! Distreazate ca dupa un timp o sa realizezi ce greseli ai facut, si multumeste-te cu ce ai si nu mai asculta numai muzica anilor 2000-2010 incontinu ca te face sa crezi ca asta vei asculta numai acum, spre deosebire de tine eu chiar mam bucurat de amintiri, si nu o spun din rautate da! Eu ascult si muzica moderna si din 90* si 98 dar mai rar, asa ca bucurate de clipe si nu te mai gandi nebuna ca nu rezolvi nimic! mai rau faci tie si sanatati tale mentale si sper ca te-am ajutat cu ceva! Si daca te simti confortabila da-mi si mie o FUNDA ca nu strica chers!