| ary_7157 a întrebat:

Am revenit.happy Sa stiti ca am vorbit cu mama despre prieten si mi-a spus ca daca voi avea prieten voi fii tot plecata de acasa iar ea nu este de acord. Mi-a si spus ca daca afla tati k vreau sa fiu din nou cu fostul prieten voi avea din nou probleme cu el(m-am simtit amenintata straight face). De cand i-am spus evita cat de mult poate acest subiect straight face. Nu l-am mai vazut pe prieten de o saptamana deoarece nu am mai avut motiv sa ies din casa fara a le da de banuit (de o saptamana este plecata in vacanta prietena care ma ajuta sa ies afara). Cred ca nu vor sa ma inteleaga si nu imi place asta crying. Le fac pe plac in multe privinte dar la chestia asta chiar nu pot straight face.:*

Răspuns Câştigător
| dulcika a răspuns:

Buna.
cunosc si eu un caz aproape la fel ca al taw.
prietenul cel mai bun al fratelelui meu a fost cu o fata pe care o iubea ff mult, parinti nu au auvut nimic impotriva, dar tatal fetei a aflat ca nevasta lui avut o relatie(in adolescenta) cu tatal prietenului lu fisa(cam complicat, dar adevarat)...au fost mai multe certuri intre baiatul acela si parintii fetei ...si ei se vedeau pe ascuns.si odata ia prins si tatalei a vrut sa-l bata pe el...in fine a scapat., a bagat-o pe fisa in masina si a plecat acasa (acasa a batut-osi i-a spus sa plece de acasa)... ea a plecat de acasa, culmea dimineata a cautato si inceput sa o faca scandal, a facut-o panaramasad, a jignito raw de tot...

eu am sunt sigura ca parintii tai nu incredere in tine. ...si nimic in prietenul tawsad.nu stiu ce sa zc, ii este frica ca ti se intampla cvsad

eu ti-am dat un exemplu, dar sa nu faci cum au facut eihappy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ARY sa te intalnesti cu prietenul pe ascuns nu e o idee buna.Mai incearca sa vorbesti cu ei. Ai rabdare si tot incearca
SUCCES

| alexuzha a răspuns:

Si eu am aceiasi problema incerc sa le explic parintilor mai ales mamei(cu mama este mai greu sa te intelegi)dar nu inteleg si am luat decizia sa ma vad cu prietenul pe ascuns deci chiar nu aveam nici o solutie...eu cand ies seara pe drum cu prieteni(mama asa sie) ma vad cu prietenul dar nu stau numi cu el stam cu toti impreuna asa ca daca vine mama sa creada ca stam de vorba. tu chiar un ai nici un prieteni(mai multi ar fi cam indicat) cu care sa iesi seara? sau nu te lasa parinti? stiu ca nu este un lucru bun dar daca parinti astia sun rai( bine ei ne vor binele dar noi intelegem alt ceva asa sunt parinti de fete mai...)asta este sfatul meu sa ai spui mamai ca stai cu prieteni si evetual daca te intreaba unde stai spune-i nu te lua la cearta ca sa nu banuyasca nimic si ii spui si prietenului sa vina si stati cu toti si daca totusi vreti sa stati singuri departeazate un pic cu el dar nu prea mult!
eu ati durez succes ...la mine functioneaza

| ary_7157 explică:

Pai parintii ma lasa pana la ora 10 afara.Vine la mine prietena, ma ia afara, apoi ne strangeam mai multi si stam. Le spun parintilor unde stau, dar de cateva seri mami vine inaintea mea sa vada pe unde sunt si ma deranjeaza asta. I-am spus ca nu are rost sa ma urmareasca pentru ca nu va vedea nimic dar de fiecare data gaseste motiv sa scape basma curata straight face.

| zuzumic a răspuns:

Caty ani ai?

cred ca ar trebui sa vbesti cu mama ta ...si sa faceti un pact sa stabiliti un numar de ore exacte cat sa stai cu el afar de ex... ii spui ca stai 3 ore dar in trei ore punct te intorci acasa... si faci orice ca sa nu para ca te tine din invatat... fa-o pe mama ta sa aiba incredere in tine...si ar fi bine sa o intrebi daca nu cumva stie ceva compromitator despre el... poate ea stie ceva rau ce u nu sti despre el...

| zuzumic a răspuns:

Mama ta nu are incerede in tine din cate vad eu... daca meai spune cati ani ai ...as putea sa imi dau seama daca e ok ca te tine asa din scurt sau nu

| ary_7157 explică:

Fac 16 ani anul acesta in noiembrie. happy