| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de toți și de toate problemele.
De ce trebuie să sufăr atat, de ce trebuie sa stau nopți întregi plângând gandindu-mă la cum îmi pot pune capăt zilelor?
Oare asta vrea Dumnezeu de la mine? Poate că nu merit sa trăiesc pe acest pământ.
Poate că nu merit sa sufăr atat aici din cauza persoanelor care nu știu să mă iubească, care nu știu că am nevoie de un cuvânt, de o vorbă calda de la ei.
Știu că nici nu trebuie sa-mi treacă prin cap așa ceva dar nu mai pot.
Cine a spus că singurătatea e cea mai grea boala a avut dreptate, mai ales noaptea ..sa stai in pat, pe întuneric și să te gândești că ești o persoană de nimic, o persoană de care toți își bat joc și care nu valorează nimic, care nu a făcut nimic în viața și nu are de ce trăi.
De ce Dumnezeu nu a făcut ceva cu viața mea? De ce nu am doi părinți care să mă iubească?
Nu merit sa fiu iubita?
Nu știu de ce scriu aici...dar mă simt mai bine făcând asta

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A 3a poveste sinucigasa care o aud acum invatati din secret in Youtube sa va schimbe viata puterea pozitivitatii atrage alt bine in viata

| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
E ok să scrii si sa te descarci! Înțeleg ca treci printr-o etapă mai grea a vieții.
Știi, citind aceste rânduri scrise de tine, mi am adus aminte de perioada adolescentei mele când nimeni nu ma înțelegea, dar multă lume avea pretenții de la mine... Personal am fost bătaia de joc a multor persoane, doar fiindcă aveam câteva kg in plus laughing Amuzant nu?
Dar stii ceva? In momente ca acestea trebuie sa te ridici in picioare si sa spui stop! Nu ești bătaia de joc a nimănui. Ești o persoana importanta!
Dumnezeu te a dat cu un scop! Crede ma are planuri mărețe cu tine pe viitor! Ați pune capăt zilelor nu e o soluție! Ce câștigi? Nimic!
Sfatul meu in legatura cu problema ta e următorul! Discuta cu cineva: părinții, daca nu poți avea o discuție cu ei încearcă un psiholog! Crede ma pe cuvânt chiar te ajuta! Descarca te emoțional! Spune tot ce ai pe suflet si găsiți o rezolvare! Si nu e nimic greșit sau rușinos in a cere ajutorul!
Fa un exercițiu si priveștete in oglinda! Ce vezi? Eu as vedea o fata frumoasa, deșteaptă cu mult potențial, care capătă din ce in ce mai multa încredere in ea, care este mandra de ea!
Tin minte ca eu personal ma refugiam in lecturi, citeam romane non-stop, apoi după discuția cu psihologul am privit lumea cu alți ochi, m-am dezvoltat psihic altfel, am adus îmbunătățiri considerabile si ce e cel mai important am încetat sa mai plâng si am devenit cu adevărat fericita!
Vei vedea ca o data cu înaintarea în vârstă te vei maturiza si când vei privi in urmă, ti se va parea amuzanta întâmplarea asta, modul de gândire pe care il aveai, totul!
Fii fericita! O fata ca tine nu merita sa plângă noaptea! O fata ca tine merita mult mai mult, o fata ca tine poate! Am putut eu, poți si tu! happy
Numai bine, încearcă sa te eliberezi de energiile negative, fa o schimbare in viata ta, nu ți-o lua! Nu rezolvi nimic, crede-mă!

| OldSoul a răspuns:

Momentele de suferinta prin care treci acum nu sunt nimic altceva decat niste oportunitati pentru a incepe sa faci schimbari in viata ta.
Daca suferi din diferite motive, inseamna ca in trecut ai facut ceva alegeri gresite cu sau fara voia ta, si ca trebuie sa inveti niste lectii.

Nu exista un remediu miraculos care sa te faca sa iesi din aceste suferinte.

Daca vrei sa treci de aceste momente, trebuie sa incepi sa lucrezi cu tine.
Asta inseamna ca trebuie sa te cunosti mai bine.
Sa te intrebi de ce ai ajuns in starea actuala.
Ce ai fi putut face diferit in trecut pentru a te simtii mai bine.
Sa iti accepti greselile.
Sa te accepti pe tine.
Sa descoperi cum poti schimba situatia actuala.
Sa schimbi situatia actuala.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| StefanFlorea a răspuns:

Nu mai aștepta după o persoana din ceruri care nu exista sa te ajute.,, Dumnezeu sa ne ajute '' e doar pentru oamenii lași ce nu s in stare sa și rezolve problemele

| denisaromina25 a răspuns:

Draga mea, scrie mi pe insta la _deny_sa_25, te pot ajuta cu problema asta, dacă vrei, bineînțeles.

| cernobîlamin a răspuns:

De ce esti așa dramatica
Nu mai fii așa dramaticawinking nu ai de ce sa plângi după prostii și după probleme ca nu are Semeș esti frumos/a nu meriți ochișorii aia frumoși sa curgă puiule? Dumnezeu nu exista baby. nu te va ajuta doar tu te poți ajuta singur/a