| anonim_4396 a întrebat:

Am semnat somajul si vor sa fac cursuri cei de acolo si eu nu vreau, imi taie cumva din somaj ca nu ma duc? nu am depus inca certificatul de nastere nici copie de diploma, am facut doar cateva teste

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu, daca refuzi vreun curs de reconversie profesionala, nu vei mai primi somaj, fiindca se considera ca nu iti doresti suficient de mult sa-ti gasesti un loc de munca, prin urmare statul nu are nici un motiv sa te ajute.