| Smith03 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat...sunt baiat am 17 ani si sincer sa zic nu sunt prea tupeist... as vrea sa pot sa ma bag in discutie pe mess cu o fata pe care o stiu numai din vedere. cum naiba sa incep conversatia ca sunt foarte timid? va rog mult

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Zici ca esti mai timid putin. Pai daca nici pe mess nu poti sa incepi o conversatie, daca ai fi fata in fata cu ea, ce ai face? Ai intra in pamant de rusine sau ai lesina? Gandeste-te ca ea nu te vede, e chiar mult mai bine ca la telefon unde simte din vocea ta ca ai emotii. Deci, nu te vede, nu te aude. Tu poti sa te inrosesti, sa te strambi, sa faci ce vrei. happy Intai o saluti si apoi incepi sa-i spui cine esti si de unde o stii pe ea. Ii mai spui despre tine, unde inveti, cati ani ai, o intrebi si pe ea unde invata, cati ani are...Si spune-i ca ti-ar face placere sa mai vorbiti. Cu timpul vei mai gasi tu subiecte de discutie, despre pasiunile ei, ce ii place sa faca in timpul liber. Dar in acelasi timp sa-i mai spui si tu despre tine sa nu se simta ca la un interogatoriu. Sper sa te fi ajutat. Eu una, in locul tau asa as face. Curaj! happy

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbiti in realitate pentru inceput. faceti cunostinta, o faci putin sa rada, apoi p mess continui cu ceva amuzant si incet incet...

| Ammy93 a răspuns:

Pe mess de obicei se incepe cu : Buna, ce faci? Apoi continui cu Intrebari legate de ea, dar nu prea serioase. Si daca vezi ca e interesata o intrebi lucruri mai personale. Succes

| PurpleDark2 a răspuns:

Heyy
Nu este neaparata nevoie sa va cunoasteti in realitate pentru a vorbi pe mess.
Incepi cu "Buna" apoi"Ce faci?", faceti cunostinta, o intrebi catvea lucruri despre ea(ce muzica prefera chestii de acest gen).In caz ca nu stii ce sa ii mai zici si nici ea nu mai zice nimic pur si simplu intreab-o"Si ce mai zici?" sau "Si ce ai mai facut azi?"/"Cum mai e la scoala?" si chestii de acest gen.
Imprietenteste-te cu ea! Fa-o sa iti povesteasca despre ea! Ascult-o! Si asa veti deveni prieteni>Peste ceva timp ai putea sa ii propui sa va intalniti undeva etc.

Succes!:**