| elenuskalove13 a întrebat:

Am si eu nevoie de un site cu poze si informatii despre Indonezia de maxim 10 pagini.Va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| geanina13 a răspuns:

Indonezia, oficial Republica Indonezia (indoneziană:Republik Indonesia), este o țară insulară amplasată în Asia de Sud-Est, aceasta cuprinde 17.508 insule și treizeci și trei de provincii. Având peste 238 de milioane de locuitori, este a patra cea mai populată țară a lumii, fiind și țara cu cel mai mare număr de musulmani. Indonezia este o republică prezidențială cu un parlament și președinte ales.

Limba oficială: bahasa indoneziană. Componența etnică: indonezieni, papuași, melanezieni. Culte: islamism (85%), creștinism (12%), hinduism, budism.
si pui si tu niste poze... funda?