| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste curiozitati, poate ma puteti ajuta:
1. Toate fetele/femeile sufera dureri in perioada menstruatiei sau depinde de organismul fiecareia?
2. E adevarat ca fetele/femeile sunt mult mai irascibile, mai nervoase, mai certarete in perioada menstruatiei decat in afara acestei perioade?

Hmm, ma asteptam sa fie mai multe, dar asta-i tot.
Mersi fain.

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

1.Marea majoritate au.
2.Nu.Eu una cel puțin sunt mai veselă, mai distrată.
Baftă!

| MaliciousDeath a răspuns:

1.Depinde.Nu cred ca exista vreuna care sa nu fi avut dureri macar de cateva ori pe an, cat de neinsemnate ar fi ele.
2.Cam asa se zice.Parerea mea e ca fetele folosesc SPM-ul drept scuza atunci cand o fac de cacao ca sa iasa nesifonate, dar nu stii asta de la mine.shht

| anonim_4396 explică (pentru MaliciousDeath):

Imi place raspunsul tau la a doua intrebare si de asemenea numele tau care ma duce cu gandul la un capitol dintr-o carte.
P.S. Ce-i ala "SPM"?happy

| MaliciousDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://i.imgur.com/Ja0DnC8.gif
SPM=Sindromul premenstrual
P.S. Ce carte? Capitolul poate-l descopar si eu.:v

| anonim_4396 explică (pentru MaliciousDeath):

Mersi de raspuns, cat despre carte, las-o-ncolo ca am incurcat titlurile. Era de fapt "Delicious Death"happy

| MaliciousDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,speram la ceva horror.Asta ma face sa ma gandesc la ciocolata.Multa ciocolata.Cu placere.

| Lavii007 a răspuns:

1. Nu toate, depinde de organism, insa majoritatea au dureri menstruale.
2. Da, e adevarat.

| BornToBeLoved a răspuns:

Depinde de organism, de exemplu prietena mea are dureri mari, iar o alta
Amica parca nici nu e pe rosu... Si comportamental difera de la persoana la persoana! Bafta

| Sheriarty a răspuns:

1. Stiu tipe care nu au nimic in acea perioada si spun ca nu simt nimic deosebit. Dar stiu si altele care nici nu se ridica din pat de durere. Deci depinde de organismul feminin.

2. Da. Hormonii cauzeaza dureri de cap, dureri de spate in acea perioada. Cand te doare capul, burta si spatele devi mai irascibila.