| KerrigaNee a întrebat:

Am si eu o curiozitate. De ce cand le zici tipelordin noua generatie de muzica rock sau veche imediat zic ca e oribila? De ce au mentalitatea asta? laughing Stiu ca si eu ma numar printre oile din noua generatie,dar cel putin eu fac diferenta dintre muzica buna si cea comerciala... Mda,in fine. Vreau pareri despre asta, cat mai multe. Va astept cu funda.

Răspuns Câştigător
| Painy a răspuns:

LOL, de proaste fac asta happy
Daca tu faci diferenta dintre ele, nu ai mentalitatea lor. Muzica rock se va asculta mereu pe cand Justin Bieber si alte rahaturi de pe la Disney in 3-4 ani o sa dispara.
P.s: si eu sunt din generatia asta si nu am gandirea ca a altor fete de varsta mea. Si cand ma uit la ele. ma bucur ca nu sunt la fel laughing))

10 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Păi ce să le spui de muzică veche când la tembelizor rulează 24 din 24 "artişti" ca Inna, Alexandra Stan, Connecte-r e.t.c. care în 4-5 ani nu-şi mai aduce nimeni aminte de ei.
Ce să le spui de muzică rock... majoritatea când aud de rock se gândesc la draci şi gălăgie fără sens...
Cred că o mare vină pentru mentalitatea asta o are mass media. Pompează cu prostia în noi de nu-i mai facem faţă.

| KerrigaNee explică (pentru AdiSR):

Sunt de acord. si nu numai mass media. vezi doamne,"piesa nustiucare e la moda, toate prietenele mele o plac, trebuie sa o plac si eu, ca daca nu voi mai fi niciodata populara vaaaaiiii. ce se va intampla cu reputatia mea de fitoasa apoiiii?".mai e si asta.

| Painy a răspuns (pentru KerrigaNee):

Exact. happy Fete fara creier. Trebuie sa fie trase toate la indigo...

| AdiSR a răspuns (pentru KerrigaNee):

Sigur, suntem şi sub influenţa prietenilor, că ei sunt primi care să-ţi spună: "Bă, ce melodie faină am auzit!". Să-ţi spun sincer nu ştiu cum am supravieţuit grupui meu de prieteni, sunt simpatici da muzica lor e... speachlesslaughing
Şi treaba cu "a fi popular" îi omoară pe mulţi... De ce să fii popular când poţi fi tu?

| KerrigaNee explică (pentru AdiSR):

I agree. grupul meu de prietene, bibaron si 1 direction la putere omfg... straight face au noroc ca ne intelegeam de mici laughing tot incerc sa le fac sa inteleaga, dar nu.tot in a lor o tin. n-ai idee ce groaznic poate fi..pff.uneori as fi vrut sa ma nasc prin 80, dar nu in Romania, logic laughing

| AdiSR a răspuns (pentru KerrigaNee):

Eu nici n-am încercat să-i fac să înţeleagă ( era uselesslaughing ), mi-am oferit propriul exemplu şi atâthappy

| KerrigaNee explică (pentru AdiSR):

Si bine ai facut happy

| Painy a răspuns:

Mersi pentru funda. ^^