| Sadop a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De unde atatia invidiosi si frustrati pe Pamant?
Frate, cand ii vad ca stau in fata unui calculator si comenteaza la adresa altora ma ingrazosec!
Vreo explicatie?

6 răspunsuri:
| Ionut6999 a răspuns:

Oamenii invidiosi au existat inca de la inceputuri. Mereu au fost asa. Cei care au mai putin vor fi gelosi pe cei care au mai mult, si mereu vor exista oameni, care chiar daca vor avea tot ce le trebuie, daca nu vor avea ceva ce alta persoana are, vor fi invidiosi, pentru ca asta e felul anumitor oameni de a fi.
In privinta oamenilor frustrati, din pacate multi oameni sufera de un fel de egoism, in sensul ca: daca ei au o problema, inseamna ca ei sufera cel mai mult pe lumea asta, si orice alta problema nu e importanta, doar suferinta lor conteaza.
Cum au ajuns asa multi? Pai, din cauza diferentelor intre oameni, a stilului de viata, a felului de a fi, si etc.

| michelia a răspuns:

Tu crezi ca e normal ca lumea sa aiba mereu aceleasi pareri?
Nici intre prieteni sau rude apropiate nu se aplica asta.
E firesc sa existe critici, comentarii, opinii contradictorii, chiar vehemente uneori, pentru ca sintem diferiti, vedem diferit, simtim diferit.
Si asta e un plus chiar.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cand unul spune ca a facut,, laba,, si vrei sa-i dai un sfat, crezi cate poti considera,, invidios si frustat,,? Sau cand intreaba (o fata) daca e bine sa se masturbeze, faci comenteriu ca sa pierzi timpul aiurea? mai vrei exemple /

| Sadop explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Nu ma refeream la comentariile bune.
Ma refeream la persoanele care comenteaza viata altor persoane din fata unui Pc sau activitatea unor persoane, un sens negativ.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Sadop):

Limba romana are are atatea sensuri, ca uneori se poate intelege...pe dos!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Sadop):

Ce-i poti spune unui pusti care a fumat 10 tigari odata si cere sfat cum sa traga in piept, pentru ca fac,, prietenii,, misto de el ca nu stie sa fumeze? Sfat fara comentariu? A propos; ce are Tayron comun cu poza lui Hitler? Nu e un non sens?