| LissLiss a întrebat:

e adevarat ca daca inghiti heliu ti se schimba vocea? Si cum trebuie sa faci asta.adica cat trebuie sa iei?

Răspuns Câştigător
| georgy10 a răspuns:

E asa de amuzant.Cand u facut cei de la mine din liceu festivitatea de absolvire au avut baloane cu heliu.Si unii inhalau heliu din balon si parca erau niste pitigaiati.Doamne ce mai radeam.Radeau toti profii si copii.Trebuie sa inhalezi doar odata. Funda?

3 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Da se schimba dar foarte subtire si e insuportabila vocea.
nu trebuie mult. pana numai potibig grin
da te sfatuiesc nu incercalaughing

| Daniel123 a răspuns:

Da e adevarat, heliul este un gaz mai usor ca aerul si atunci cand inspiri si vorbesti corzile tale vocale o sa se miste mai repede deci prin consecinta vorbesti mai subtire, si cat trebuie sa iei, cam o gura dintr-un balon cu heliu.

| rpoxxv a răspuns:

Nu trebuie sa-l inghiti,ci sa-l inhalezi.E de ajuns o inspiratie normala, cu heliu, ca sa ti se subtieze.o zi buna!