| davidx a întrebat:

Am si eu o intrebare:Imi place de o fata de la mine din clasa care nici macar nu ma baga in seama... Ei ii place de ceva aiurit din cealalta clasa de aV-a... CE SA FAC SA MA PLACA PE MINE?
PS: am10 ani

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu trebuie sa te placa. Nu trebuie sa-l placi. Vezi-ti de scoala, esti prea mica, lasa lucrurile astea pe mai traziu, le vei vedea cu alti ochi. Mult mai frumos.

| EUSIATIT a răspuns:

Mai copile dar tu nu ai altceva de facut?/? la 10 ani nici sa stergi nasul nu stii bine. offffff. oare mama stie ce faci?

| pisoias29 a răspuns:

Hmm cum am mai zis la varsta asta ar trebui sa aveti alte preocupari cei de varste de 10-11 ani poate chiar si 12 ani...va avantati prea repede in valurile vietii...nu ti-o spun cu rautate, dar cred ca ar trebui sa iti vezi de alte lucruri...ai toata viata sa te indragostesti si sa iubesti, bafta la scoala!

| TootydeCool a răspuns:

Poi ai putea sa o intrebi daca ai place de tine, daca ai place ceva la tine. Si incearca sa ai faci complimente, ai spui ca este frumoasa..., o privesti in ochi cat mai des te uiti la ea, le spui altor tipi ce draguta este..., incearca sa o faci sa aisi dea seama ca o placi apoi fale pe celalalte fete sa fie geloase ca o placi pe ea

| sy46 a răspuns:

La 10 ani, in clasa a IVa sau cat esti...nu faci altceva decat sa te gandesti la fata aia. Las-o deocamdata, mai cresti, si dupa aia vezi cum vine ea la tinelaughingwinking

| anca2903 a răspuns:

Lasa-o in pace, nu te preocupa! La 10 ani voi inca nu stiti ce iubirea. E adevarat, poate sa iti placa de cineva la orice varsta, dar momentan nu e cazul sa va implicati in mai mult de atat. Acum probabil crezi ca vorbesc ca o bunica, dar crede-ma, stiu ce vorbesc! Eu am 15 ani si cand eram de varsta ta, eu si toate fetele din clasa eram innebunite dupa un coleg si acum cand mai vorbim despre asta toate zicem ca ce bine ca nu niciuna dintre noi nu i-a spus...La varsta ta multi au tendinta sa ignore astfel de sfaturi si sa zica "Pai nu, eu chiar il/o IUBESC pe Cutarescu!" Repet, sunteti inca prea mici, si poate ca acum nu ma crezi, dar cand o sa fi mai mare, pe la 14-15 ani, o sa-ti dai seama ca am dreptate, pentru ca iti spun ce iti spun din propria experienta.

| AllForOne a răspuns:

10 ani:O omg. incredibil dar adevarat!
daca la 10 ani vrei prietene atunci la 14-15 ani ce o sa faci? te insori?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-i place genul aiurit comporta-te in consecinta, doar daca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii si tu aiurit ca ala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waii ma 10 ani, mdastraight face...multi inainteoh go on...big grin!

P. S:Is eu inapoiata? Demodata?! ...Intreblaughinglaughing...